Jak przekazano w komunikacie na stronie internetowej Sejmu, marszałek Witek będzie również rozmawiać ze współprzewodniczącymi Grupy ds. Państw Bałtyckich Izby Reprezentantów Adamem Schiffem oraz Johnem Shimkusem. Spotka się także z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Jamesem E. Rischem oraz najwyższym rangą przedstawicielem opozycji Bobem Menendezem.

Następnie odbędzie się spotkanie z przewodniczącą Izby Reprezentantów. Po jego zakończeniu marszałek Witek spotka się z korespondentami polskich mediów w Stanach Zjednoczonych.

W dzisiejszych spotkaniach z amerykańskimi politykami, oprócz marszałek Sejmu, wezmą udział przewodniczący parlamentów Litwy - Viktoras Pranckietis i Łotwy - Inara Murniece oraz przedstawiciel parlamentu Estonii.

Jutrzejszą część wizyty Witek rozpocznie od udziału w briefingu analityków The Heritage Foundation nt. sytuacji politycznej i wyborczej w USA. Następnie Marszałek Sejmu złoży wieniec na grobie Jana Karskiego i odwiedzi waszyngtońskie Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II.

W Nowym Jorku Witek złoży kwiaty przy Pomniku Katyńskim. W Konsulacie Generalnym RP weźmie z kolei udział w nominacji Adriana Kubickiego na Konsula Generalnego i spotka się z Polonią.