Standardy NKWD

  

Jeśli zastanawiali się Państwo, jakie grupy społeczne i jacy ludzie będą nadawać ton Polsce, gdyby jakimś cudem kiedyś Platforma Obywatelska wróciła do władzy, to można było się o tym przekonać w niedzielę.

To, co wyczyniali przed jednym z warszawskich kościołów w czasie mszy koncelebrowanej przez abp. Marka Jędraszewskiego przedstawiciele środowisk sympatyzujących z dzisiejszą totalną opozycją, i to, jakie wartości profanowali, przypomina mniej więcej standardy, jakimi zapewne kierowali się w sowieckiej Rosji towarzysze przyjmujący do NKWD czy KGB. Przyjmujący późniejszych kandydatów na szeregowych oprawców oczywiście. Bo aby w tej zbrodniczej organizacji pójść dalej, trzeba było wykazać się przecież jaką taką inteligencją. Ci z Warszawy takowej raczej nie posiadają. Za to ich oddalenie od szeroko pojętych standardów kultury czy chociażby naskórkowej polskości dało mi pewne wyobrażenie, co by się stało z Polską, gdyby tego typu indywidua spod tęczowej i czerwonej flagi miały kiedyś zyskać rządowe poparcie. Od głodu, ognia, wojny i takiego scenariusza wydarzeń zachowaj nas, Panie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts