Niezbędne doprecyzowanie przepisów

  

Ministerstwo Finansów powinno wprowadzić zmiany, które precyzyjnie określałyby obowiązki firm bukmacherskich w związku z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dotychczasowe regulacje w tym zakresie są nieprecyzyjne.

Chodzi m.in. o przepisy dotyczące raportowania do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (GIIF) transakcji powiązanych i tych powyżej 2 tys. euro. W rezultacie cały czas istnieje ryzyko, że przez bukmacherkę można legalizować pieniądze pochodzące z niejasnych źródeł. Nastręcza to coraz większych problemów. Chociaż sama branża uważa inaczej. Branżowy portal e-Play.pl przeprowadził „analizę” stanu prawnego obowiązujących w tym zakresie przepisów i stwierdził, że… nie wymagają one zmian. Trudno się dziwić. Czas, aby to resort finansów przejął w tej sprawie inicjatywę.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts