Tak zarabiają na koronawirusie... Popularny sklep wykrył ponad milion produktów od naciągaczy!

Największy na świecie sklep internetowy Amazon zareagował na skandaliczne próby wykorzystywania osób obawiających się koronawirusa. Nieuczciwi sprzedawcy masowo posuwają się nawet do fałszywych opisów produktów, wskazując, że są one "skuteczne" w zapobieganiu chorobie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała spółka handlowa, wykryto ponad milion produktów z zawyżoną ceną lub fałszywą reklamą skuteczności przeciwko koronawirusowi.

Przedmioty, jakie są sprzedawane w zawyżonych cenach to m.in. maski na twarz, które ciężko znaleźć w aptekach. Amazon podaje, że niektórzy sprzedawcy obciążają klientów "wygórowanymi kosztami przesyłki". Firma w swoim oświadczeniu napisała, że zawsze wymagała od sprzedawców dokładnych informacji i usuwa tych, którzy naruszają zasady działania sklepu. Sprzedawcy muszą przestrzegać polityki uczciwej ceny - czyli nie windować ceny zbyt mocno w górę i nie wprowadzać w błąd klientów.

- Jesteśmy rozczarowani, że oszuści próbują sztucznie podnieść ceny podstawowych produktów potrzebnych podczas globalnego kryzysu zdrowotnego. Nadal aktywnie monitorujemy nasz sklep i usuwamy oferty, które naruszają nasze zasady

- napisano w oświadczeniu Amazona. 

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, a także we Włoszech, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Grecji, Białorusi, Litwie, Estonii i Rumunii. 

 

 


Źródło: CNN, niezalezna.pl

#Amazon #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo