Ograniczenia w PE z powodu wirusa

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli poinformował, ze PE na trzy tygodnie wprowadza ograniczenia w dostępie dla gości w ramach środków zapobiegawczych związanych z epidemią koronawirusa. W budynku nie będą odbywały się też seminaria czy wydarzenia kulturalne.

zdjęcie ilustracyjne
bici CC0

Sassoli powiedział na konferencji prasowej, że działalność parlamentarna będzie kontynuowana, ale seminaria, wydarzenia kulturalne i inne przedsięwzięcia z udziałem gości zewnętrznych (np. ekspertów) nie będą odbywały się przez ten czas. Do budynku będą mogły dostać się tylko osoby posiadające identyfikatory. PE będzie nadal prowadził prace legislacyjne.

Szef PE wytłumaczył, że środki podejmowane przez Parlament UE są bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych instytucji UE, ponieważ budynek odwiedza rocznie około 700 tys. gości, znacznie więcej niż inne instytucje.

Sassoli poinformował, że sesja plenarna, której rozpoczęcie zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek w Strasburgu, odbędzie się.

W ubiegłym tygodniu Parlament poradził swoim pracownikom, aby pozostali w domu i pracowali stamtąd, jeśli podróżowali w ciągu ostatnich 14 dni do obszarów dotkniętych epidemiami koronawirusa, w tym do regionów północnych Włoch, Chin, Singapuru i Korei Południowej.

Podobne zalecenia wprowadziła też Komisja Europejska.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PE #koronawirus #Bruksela

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo