Zuchwała kradzież i profanacja Najświętszego Sakramentu w kościele pod Gnieznem. Policja szuka sprawców

Policja szuka sprawców kradzieży i profanacji Najświętszego Sakramentu w kościele w Kędzierzynie pod Gnieznem (woj. wielkopolskie). Straty wyceniono na ok. 10 tys. zł.

Kościół w Kędzierzynie
By MOs810 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9470540

Jak poinformowała asp. sztab. Anna Osińska z KPP w Gnieźnie, do włamania do kościoła doszło w ub. tygodniu, w nocy z czwartku na piątek. Proboszcz parafii w Kędzierzynie wycenił wstępnie straty na ok. 10 tys. zł.

Rzecznik archidiecezji gnieźnieńskiej ks. Zbigniew Przybylski tłumaczył, że "według relacji księdza proboszcza, kiedy w piątek rano poszedł do kościoła okazało się, że boczne wejście do świątyni zostało otwarte w nocy".

- Przekazał, że została skradziona monstrancja, kielich mszalny, otwarto także tabernakulum i na ołtarz zostały wysypane konsekrowane komunikanty, Najświętszy Sakrament. Przypuszczam, że złodziejom chodziło o kielichy, w których przechowywane były komunikanty

 – powiedział.

- Osoba, która dopuszcza się takiego czynu, a jest to świętokradztwo, to jeżeli jest osobą ochrzczoną zostaje ekskomunikowana. Zdjęcie tej kary jest zastrzeżone dla Stolicy Apostolskiej – dodał.

Ks. Przybylski zaznaczył również, że w związku ze zdarzeniem w kościele w Kędzierzynie, prymas Polski abp Wojciech Polak wystosował specjalny list do parafian, w którym wyraził swoje ubolewanie i poprosił o modlitwę ekspiacyjną, czyli przebłagalną, oraz aby po niedzielnych mszach św. śpiewane były suplikacje w intencji odpokutowania za świętokradztwa i profanacje.

O włamaniu do kościoła poinformowało dzisiaj lokalne Radio Poznań.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#kradzież #profanacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo