Jej wystąpienie na manifestacji Klubów Gazety Polskiej w obronie sądów stało się głośne, często występuje także w programie Studio Polska w TVP. Do programu przyjechała prosto spod łódzkiej kamienicy na Poznańskiej, gdzie broni mieszkańców przed czyścicielami.

- W budynku, który wybebeszono z okien, powyjmowano drzwi, poskuwano zimą tynki, podłączano kominy, tak że są niedrożne i nie można z nich korzystać, w dalszym ciągu mieszkają ludzie. Wielu z nich mieszkało tam od urodzenia, niektórzy wiele lat – zasiedleni przez miasto. W przyzwoitych, zadbanych mieszkankach. Tym ludziom pękają stropy, ściany, czują się zagrożeni. Osoby, które przejęły kamienicę, mówią, że muszą się natychmiast wynosić. A oni nie mają pojęcia, gdzie mieliby się wynieść, bo propozycje jakie dostają, są od razu do odrzucenia – duży koszt, krótka umowa i nielegalne kaucje

– opowiada o tej walce.

Jak mówi, w procesie przestępczej reprywatyzacji w Łodzi główną rolę odgrywają sędziowie i prokuratorzy, z których niektórzy sami są jej beneficjentami.

- Miastem rządzi 500 osób, tych samych od lat. W różnych konfiguracjach, niezależnie od tego, kto wygrywa wybory. Niestety, część tego układu stanowią postkomunistyczni, mocno osadzeni w układzie sędziowie. W interesie społecznym leży, żeby się z tym układem uporać. Także w interesie przyzwoitych sędziów, czy osób, które w tej chwili rozpoczynają pracę sędziego. Osoby skompromitowane, jak sędzia Żurek czy sędzia Tuleya pogardliwie wypowiadają się o tych młodych ludziach

– mówi.

„Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W radiu słuchać można go w soboty o 16.00. Telewizyjna premiera w każdą niedzielę o 22.30 w TV Republika. Archiwalne odcinki dostępne są na kanale YouTube Radia Poznań.