Poruszający gest Morawieckiego. Kim są kobiety, które szef rządu podziwia najbardziej na świecie?

To będzie emocjonalny wpis, bo dotyczy Kobiet, które podziwiam najbardziej na świecie, a które uśmiechają się do Was ze zdjęć poniżej - czytamy we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego. Na fotografiach znalazły się: Wanda Kiałka, Lidia Lwow-Eberle, Jadwiga Morawiecka oraz Teresa Partyka-Gaj.

Facebook/@MorawieckiPL

Premier Mateusz Morawiecki brał dziś udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Podczas przemówienia szef rządu podkreślił, że „gdy czcimy pamięć poległych, wspominamy tych, którzy ginęli w polskich lasach, zimnych i ponurych, ale też czułością i wdzięcznością ogarniamy tych, którzy ciągle są wśród nas”.

- Moje myśli biegną dziś do Polanicy Zdrój. Moi przyjaciele zorganizowali tam spotkanie dla Żołnierzy Wyklętych, nielicznych, tych, którzy są dziś wśród nas

- powiedział podczas obchodów.

Niedługo po tym premier Morawiecki zamieścił precyzujący wpis na Facebooku. W - jak sam zaznaczył - emocjonalnym wpisie przywołał sylwetki kobiet, które „podziwia najbardziej na świecie”.

"Jedna z nich to oczywiście moja Mama Jadwiga, która przysłała mi te zdjęcia z Polanicy, ze swojego spotkania z zaprzyjaźnionymi żołnierzami Armii Krajowej i Żołnierzami Wyklętymi"

- czytamy we wpisie.

W kolejnych akapitach szef rządu opisał pokrótce życiorysy kobiet, które znalazły się na załączonej fotografii.

"Cieszę się, że moja Mama spędza dzień 1 marca, a więc Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", w tak doborowym towarzystwie. Żałuję, że nie mogę być teraz w Polanicy, ale, korzystając z okazji, chciałbym tutaj oddać hołd tym wspaniałym Dziewczynom, dziś już starszym Paniom"

- czytamy.

Na koniec premier oddał hołd „Leśnym Towarzyszom Broni”. „Cześć i chwała Bohaterom! Niech Żyje Polska!” - skonkludował Mateusz Morawiecki.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Facebook

#Narodowy Dzień żołnierzy Wyklętych #Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych #Teresa Partyka-Gaj #Lidia Lwow-Eberle #Wanda Kiałka #Jadwiga Morawiecka #Mateusz Morawiecki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo