Komentatorzy wskazują, że przedmeczowy scenariusz rozegrania spotkania przy pustych trybunach może niebawem spełnić się w całej lidze hiszpańskiej. Odnotowują rozszerzające się niepokoje wśród kibiców, którzy na portalach społecznościowych dzielą się swoimi obawami przed możliwością nabawienia się infekcji podczas wizyty na stadionie.

Zwraca na to uwagę dziennik „El Espanol”, wskazując na związane z niedzielnym El Clasico ryzykiem zakażenia koronawirusem:

Pojedynek ten zgromadzi dziesiątki tysięcy osób, zarówno z Hiszpanii, jak i z całego świata (…). Duże zgromadzenie ludzi w jednym miejscu rzeczywiście podnosi możliwość rozszerzenia się wirusa.

Mecze Realu Madryt z Barceloną obfitują w emocje i piękne gole. W tym sezonie piłka znalazła się jednak w cieniu epidemii koronawirusa. Do obejrzenia w YouTube:

Z kolei sportowy dziennik „AS” i regionalna gazeta „Las Provincias” przypominają, że szybko rozszerzająca się we Włoszech epidemia koronawirusa mogła mieć wpływ na złe samopoczucie niektórych kibiców Valencia CF, którzy skarżą się na objawy choroby po powrocie z Mediolanu, gdzie hiszpańska ekipa rywalizowała w 1/8 LM z Atalantą Bergamo na stadionie San Siro.

Przed tygodniem część kibiców Valencia CF powróciło z północnych Włoch skarżąc się na złe samopoczucie. Jeden z uczestniczących w tym spotkaniu hiszpańskich dziennikarzy jest już zarażony koronawirusem.

Także telewizja TVE wskazuje, że duża liczba kibiców docierająca z różnych zakątków świata na niedzielny El Clasico podnosi ryzyko nasilenia się przypadków koronawirusa w aglomeracji Madrytu.

Ryzyko infekcji na Santiago Bernabeu istnieje. Piłkarscy fani o tym wiedzą. Już podczas środowego meczu LM Real - Manchester City na trybunach stołecznego stadionu można było dostrzec kibiców w maskach

- odnotowała telewizja TVE, przypominając o 45 chorych na koronawirusa w Hiszpanii w sobotnie przedpołudnie.

Z kolei dziennik „Marca” wskazuje, że niedzielny klasyk może być decydującym dla sytuacji w lidze, w której z przewagą dwóch punktów prowadzi FC Barcelona nad Realem Madryt. Zaznacza, że choć „Duma Katalonii” zagra na wyjeździe, to jednak ostatnie statystyki dobrze wróżą ekipie z Barcelony.

W czterech ostatnich ligowych spotkaniach rozgrywanych na Santiago Bernabeu FC Barcelona wygrywała z Realem Madryt.

El Clasico, Real - Barcelona w niedzielę, 1 marca o godzinie 21:00. Transmisja w Eleven Sports 1 i Canal+