Brytyjski tabloid wprowadza czytelników w błąd ws. Muzeum Auschwitz. Chodzi o koronawirusa

Należący do brytyjskiego tabloidu portal dailymail.co.uk opublikował w sieci artykuł o tytule: „Muzeum Auschwitz zakazuje wstępu gościom z krajów dotkniętych koronawirusem”. Placówka zdementowała doniesienia serwisu. „Muzeum Auschwitz nikomu nie zakazuje wstępu” - czytamy w odpowiedzi.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@AdamHillTravel

W treści artykułu dziennikarze piszą już co innego. Wskazują, że placówka zaapelowała do gości z tych krajów o powstrzymanie się od wizyty. Jak podkreśliło Muzeum, apele skierowane są, nie do samych zwiedzających, lecz do biur podróży i organizatorów wyjazdów.

Dalej portal przytacza dane o odwiedzających z krajów, w których występuje dziś koronawirus. To kolejne 104 tys. turystów z Włoch, 73 tys. z Niemiec, 70 tys. z Hiszpanii, 67 tys. z Francji, 59 tys. z Izraela, 42 tys. z Irlandii czy 40 tys. ze Szwecji.

W odpowiedzi na artykuł, Muzeum Auschwitz odpowiedziało za pośrednictwem Twittera. Jak podało, „żadnym z turystów nie zakazuje odwiedzania muzeum”.

"Muzeum zaleciło biurom podróży i organizatorom wycieczek do Miejsca Pamięci, aby zaprzestali przybywania z miejsc, w których stwierdzono zakażenie koronawirusem"

- czytamy w odpowiedzi.

Muzeum Auschwitz rokrocznie odwiedza ponad 2 mln osób z całego świata. Podczas II wojny światowej w Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi: głównie Żydów, ale także Polaków, Cyganów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.

 


Źródło: dailymail.co.uk, niezalezna.pl

#fake news #muzeum auschwitz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo