"Dziwny" koronawirus w USA

/ geralt

  

Wykryto kolejny przypadek koronawirusa "nieznanego pochodzenia", tym razem w stanie Oregon. Koronawirusa wykryto u mężczyzny, który nigdzie ostatnio nie podróżował ani nie miał kontaktu z osobą zainfekowaną - poinformowały władze sanitarne tego stanu.

Mężczyznę, który mieszkał w hrabstwie Waszyngton, w pobliżu Portland, przewieziono do szpitala, gdzie umieszczono go w izolatce.

Wcześniej podobne dwa przypadki wykryto na północy stanu Kalifornia. 

Według dr Sary Cody ze służby zdrowia hrabstwa Santa Clara, dorosła kobieta cierpiąca na chroniczne schorzenia, została skierowana przez jej lekarza na badania, po tym jak zaczęła mieć trudności z oddychaniem.

"To jest trzeci zidentyfikowany w naszym hrabstwie przypadek (koronawirusa), ale w sposób istotny różniącego się od poprzednich. Trzeci przypadek wykryto u osoby , która nie podróżowała ostatnio za granicę, ani nie miała żadnego znanego kontaktu z osobą, która powróciła z zagranicy, lub z osobą zainfekowaną"

- powiedziała Cody na konferencji prasowej.

Tak samo było w hrabstwie Solano odległym o ok. 145 km na północ od Santa Clara.

Oznacza to, że koronawirus rozprzestrzenia się obecnie w dwóch, niemających ze sobą kontaktu, rejonach w Kalifornii.

Cody podkreśliła, że stwarza to zupełnie nową sytuację dla służby zdrowia. Oznacza to bowiem, że kwarantanna i ograniczenia w przemieszczaniu się nie wystarczą do powstrzymania wirusa.

"Będziemy pilnie obserwować nasze przypadki i próbować ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak musimy obecnie zastosować także nowe metody" - powiedziała Cody.

„Co to oznacza ? Wiemy teraz, że wirus jest tu obecny, na jakimś poziomie, ale wciąż nie wiemy na jakim" - dodała.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w USA jest wciąż relatywnie mała i wynosi ok. 60, przy czym większość z nich dotyczy osób przewiezionych z wycieczkowca Diamond Princess. Coraz większe są jednak obawy, że kraj stoi na krawędzi wybuchu znacznie większej liczby zakażeń. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Korei Południowej. Temat - współpraca w dobie pandemii

Andrzej Duda / By Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki - Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego z udziałem Wicemarszałek Sejmu, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83821954

  

Jak dowiedzieliśmy się, prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Republiki Korei, Moon Jae-Inem. Rozmowa głów państw trwała ok. pół godziny i dotyczyła współpracy w walce z pandemią, a także współpracy gospodarczej w pokonywaniu ekonomicznych skutków zagrożenia koronawirusem.

Prezydenci Andrzej Duda i Moon Jae-In uzgodnili sposób działania w sprawie zakupu przez Polskę nowoczesnych testów na koronawirusa produkowanych w Korei oraz zamówień na dostawy materiałów do ochrony osobistej dla służb medycznych. 

Uzgodniono też współpracę między ekspertami medycznymi. W najbliższym czasie specjaliści z Polski będą uczestniczyć w międzynarodowym seminarium on-line dotyczącym doświadczeń i wiedzy uzyskanej przez partnerów z Korei.

Prezydenci Polski i Korei rozmawiali też o perspektywach szybkiego odnowienia współpracy handlowej i inwestycyjnej po ustąpieniu pandemii, by w jak największym stopniu zniwelować jej negatywne skutki dla gospodarek. Ustalono stały kontakt w tej sprawie i wzajemną przychylność dla działań wspierających współpracę gospodarczą.    

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts