Koronawirus. Szpitale w podwyższonej gotowości

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie i Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie, w których znajdują się oddziały leczenia chorób zakaźnych, zostały objęte obowiązkiem pozostawania w podwyższonej gotowości – poinformowały służby prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

- W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem, w celu podjęcia skutecznych działań mających na celu udzielenie pomocy medycznej (świadczeń zdrowotnych) osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, na podmiot leczniczy wydaje się obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości

 - czytamy w decyzji wojewody zachodniopomorskiego, zacytowanej w komunikacie.

Polecenie wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali wydał wojewodom premier Mateusz Morawiecki. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że chodzi np. o zwiększenie bazy łózek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny czy o zwiększenie obsady personelu. Szef resortu zdrowia poinformował także, że nie ma potwierdzonego przypadku koronawiursa w Polsce, zapewnił też, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, to premier i opinia publiczna niezwłocznie zostaną poinformowani.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział natomiast, że premier uruchomił 100 mln zł, o które szybką ścieżką za pośrednictwem wojewodów będą mogły starać się szpitale "na ewentualne uzupełnienia niezbędne w czasie przygotowań do przyjęcia pacjentów, którzy mogą zachorować na koronawirusa".

Od 31 grudnia 2019 r. do 28 lutego 2020 r. odnotowano 83 tys. 365 potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę wywołaną nowym koronawirusem zmarło 2 tys. 857 osób. Przypadki zachorowań zanotowano dotychczas, oprócz Chin, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Danii, Belgii, Grecji, Norwegii, Rosji i w Austrii.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy: ograniczenia w związku z pandemią przedłużone do 13 kwietnia

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Nowaja/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Do 13 kwietnia przedłużone zostaną we Włoszech wszystkie ograniczenia dotyczące poruszania się i wszelkiej działalności, wprowadzone przez rząd w ramach walki z pandemią koronawirusa - powiedział dziś minister zdrowia Roberto Speranza.

Szef resortu poinformował o tym w wystąpieniu w Senacie w Rzymie, w trakcie którego przedstawił informację rządu na temat kryzysu epidemiologicznego.

To zaś oznacza, że do drugiego dnia Świąt Wielkanocnych obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu i podróżowania poza gminę zameldowania bez ważnego powodu.

Zamknięte będą bary, restauracje i wiele punktów usługowych. Dalej zawieszona będzie też działalność produkcyjna z wyjątkiem tej niezbędnej. Zamknięte pozostaną szkoły.

We Włoszech zmarło na Covid-19 już 12428 osób, najwięcej na świecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts