Liczący 10 odcinków serial opowie historię sześciu obcych sobie osób, które razem postarają się przetrwać pierwszą dobę od momentu rozpoczęcia inwazji zombie.

"Dzień żywych trupów" George'a A. Romero stanowił zwieńczenie jego słynnej trylogii filmów o zombie. Rozpoczął ją absolutny klasyk gatunku: "Noc żywych trupów" z 1968 roku, a 10 lat później powstał "Świt żywych trupów". Akcja trzeciej części serii rozgrywa się w świecie opanowanym przez zombie. Niedobitki ludzkości znalazły schronienie w bezpiecznych podziemnych bunkrach. W jednym z takich miejsc pracowano prace nad znalezieniem rozwiązania stale rosnącego problemu żywych trupów.

"Dzień żywych trupów" doczekał się kontynuacji w 2005 roku. Choć autorzy filmu posiadali wszelkie prawa do oryginału, z kontynuacją nie byli związani żadni twórcy ani aktorzy z oryginalnego filmu. W latach późniejszych powstały dwa remaki filmu Romero, jednak historia kina zagrzebała je w mrokach niepamięci.

Jak będzie z serialową wersją "Dnia żywych trupów"? O tym przekonamy się dopiero w 2021 roku, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę. Role showrunnerów serialu "Day of the Dead" pełnić będą Jed Elinoff i Scott Thomas.