„One Million Moms” wystosowała oficjalny protest przeciwko nowemu filmowi Disneya dla dzieci, pt.:„Naprzód”. Jest to pierwszy film animowany tego studia z otwarcie homoseksualną postacią.
„Nie zgadzamy się z programem LGBTQ, który naciska i ideologizuje rodziny. Nasi bliscy i my nie będziemy oglądać tego filmu. Disney nie pozostawił konserwatywnym i chrześcijańskim rodzinom innego wyboru, jak tylko uniknąć filmu „Naprzód”, ponieważ jest to sprzeczne z naszymi przekonaniami i wartościami”, stwierdziła grupa w komunikacie prasowym.

Sympatycy grupy „One Milion Moms” byli przerażeni, gdy dowiedzieli się, że w filmie „Onward”, który będzie wyświetlany od 6 marca, pojawi się purpurowy policjant cyklopowy, Officer Spectre, dubbingowany przez lesbijską aktorkę Lenę Waithe, która mówi o swojej „dziewczynie”.

Chociaż Disney przedstawiał już wcześniej ideologię LGBT z sugestywnymi treściami w innych filmach, jest to pierwsza deklaracja otwartego homoseksualizmu w filmie animowanym.

W jednej scenie postać Officer Spectre każe zjechać na pobocze kierowcy, który twierdzi, że był rozproszony przez dzieci swojej dziewczyny, a postać Waithe odpowiada: „Córka mojej dziewczyny kazała mi wyciągać włosy”.

Choć moment najwyraźniej mija bez komentarza i bez prezentacji, obrońcy tradycyjnych wartości i rodziny oraz chrześcijanie są zaniepokojeni i zirytowani decyzją studia, który wprowadza pewne pojęcia seksualne do filmu dla młodych widzów.

Petycja o bojkot grupy „One Million Moms” diagnozuje, co Disney próbuje zrobić, włączając tę pozornie nieistotną uwagę jednej z drugoplanowych postaci filmu:

Sceny te są subtelne w celu odczulenia dzieci. Ale teraz Disney zamienił swoją subtelność celowo.
Disney postanowił być politycznie poprawny zamiast oferować programy przyjazne rodzinie. Disney powinien trzymać się rozrywki, a nie realizować program. (...) Jako matki, wszyscy chcemy wiedzieć, kiedy Disney próbuje odczulić nasze dzieci poprzez normalizację stylu życia LGBTQ.

Organizacja rodziców chce, aby wszyscy rodzice byli ostrzegani o zagrożeniach, jakie wnoszą takie filmy jak „Naprzód”. 

Rada ruchu „Milion mam” jest w tym wypadku prosta i brzmi: nie zabieraj swoich dzieci na film „Naprzód” i nie bądź ślepym na to, na co naciska Disney.