Katolicy na Woodstocku – czyli Przystanek Jezus

  

W dniach 28-31 lipca w Kostrzynie nad Ordą po raz 13. odbędzie się inicjatywa ewangelizacyjna Przystanek Jezus. Równolegle będzie miał miejsce I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. W programie są debaty z naukowcami i duchownymi oraz rekolekcje pod przewodnictwem misjonarzy pracujących na co dzień w brazylijskich slumsach.

Inicjatywa Przystanku Jezus skierowana jest do młodych ludzi uczestniczących w Przystanku Woodstock. Ewangelizatorzy w czasie trwania festiwalu starają się głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

W tym roku, po raz pierwszy w historii Przystanku Jezus, korzystając z okazji, równolegle odbędzie się I Kongres Nowej Ewangelizacji, w którym weźmie udział m.in. abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Nowej Ewangelizacji.

- Trzeba mówić czym jest nowa ewangelizacja, ponieważ doszliśmy do takiego punktu, że wszyscy, wszystko nazywają „nową ewangelizacją”. To oznacza, że gdyby tak dalej tak się działo, wkrótce nic by z tej inicjatywy nie było. Najprościej mówiąc za papieżem Benedyktem XVI, jest to ewangelizacja tych wszystkich, którzy porzucili praktyki chrześcijańskie. Jest to ten fragment działania Kościoła, który się zwraca do ludzi ochrzczonych, ale takich, którzy właściwie do kościoła nie chodzą i swojej wiary nie praktykują. (...) Warto zwrócić uwagę, że nowa ewangelizacja nie jest niczym nowym. Zarówno w Polsce, jak i w Kościele powszechnym trwa ona od dziesiątków lat. Kiedy Ojciec Święty zakładał Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji, to chciał to właśnie pokazać. Chciał zwrócić uwagę, że jest to zjawisko, które Duch św. kreuje w kościele od dobrych 50. lat, ale do tej pory było ono niedoceniane – tłumaczy bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Swój udział w kongresie zgłosiło już ok. tysiąca osób z całej Polski. Głównym tematem debat ma być opracowanie sposobu głoszenia Dobrej Nowiny Chrystusa w dzisiejszym, coraz bardziej laickim świecie. Celem kongresu jest analiza obecnej sytuacji Kościoła w Polsce i przedstawienie nowych inicjatyw ewangelizacyjnych.

„Na kongresie pomysłodawcy przedstawią nowe sposoby ewangelizacji miast, parafii wiejskich, terenów nadmorskich i Bieszczad. „Mobilna parafia” to propozycja nowoczesnego sposobu komunikacji wewnątrz parafii. „Każdy tata czyta dzieciom” to z kolei kampania na rzecz uaktywnienia ojców w ewangelizacyjnym przekazie wiary. Kolejnym pomysłem są ewangelizacyjne spływy kajakowe dla ojców i dzieci. W czasie debat przedstawiony będzie projekt Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji. Uczestnicy dyskusji mówić też będą o roli muzyki w głoszeniu Dobrej Nowiny nowymi sposobami” - czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski zapowiadającym kongres.

Istotną część kongresu będą także stanowić rekolekcje głoszone przez dwóch włoskich księży, którzy od kilkunastu lat ewangelizują mieszkańców slumsów São Paulo. Ich pomysłem są wspólnoty „Przymierza Miłosierdzia”. Z pomocy niemal trzydziestu takich ośrodków korzysta miesięcznie około 40 tysięcy osób.

Zwieńczeniem I Kongresu Nowej Ewangelizacji będzie ustawienie Krzyża Przystanku Jezus i wyjście ewangelizatorów na pole Przystanku Woodstock. Koordynator Kongresu oraz Przystanku Jezus, Ks. Artur Godnarski, spodziewa się, że w tym roku w ewangelizację uczestników festiwalu odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą zaangażuje się niemal dziewięćset osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Przyszła pora na... chomiki. Spurek skarży się do KE na Polskę za „narażenie ich siedlisk”

Sylwia Spurek / twitter.com / Sylwia Spurek

  

Po walce o "zdeterminowany los krów mlecznych", czy prawa łososia sałatkowego, europosłanka "Wiosny" Sylwia Spurek stanęła do walki w obronie chomika europejskiego. Parlamentarzystka wystąpiła z interpelacją do Komisji Europejskiej w sprawie budowy drogi S7.

[polecam:https://niezalezna.pl/287514-sylwia-spurek-z-wiosny-chciala-stanac-w-obronie-greenpeace-zaliczyla-kolejna-wpadke]

Podczas budowy odcinka drogi ekspresowej S7 pod Miechowem narażone są siedliska chomika europejskiego, który jest gatunkiem zagrożonym. Inwestor ignoruje głos ekologów i lokalnej społeczności. Postanowiłam wystąpić do KE z interpelacją poselską w tej sprawie

- napisała europosłanka "Wiosny" Sylwia Spurek na swoim koncie na Twitterze.

 

 

Na komentarze długo nie trzeba było czekać: 

 

 

[polecam:https://niezalezna.pl/293201-spurek-walczy-o-los-zwierzat-i-nosi-z-nich-paski-ale-hitem-jest-tlumaczenie-weganki]

Wystąpienia Spurek regularnie stają się "hitami", jak jej walka o prawa łososia wykorzystywanego w daniach wegetariańskich w Parlamencie Europejskich. Europosłanka publicznie manifestowała swój sprzeciw w kwestii polowania na ptaki i która zajęła się losem krów mlecznych "zdeterminowanym przez ich płeć", gwałconych i molestowanych przez dojenie. Niedawno zaliczyła też wielką wpadkę, prezentując się w skórzanym - a jakże - pasku.

Przy tej okazji zresztą kuriozalne były jej tłumaczenia:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl