Koronawirus w Iranie: Zmarł były irański ambasador w Watykanie

zdjęcie ilustracyjne / By Fars News Agency, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87419130

  

Były ambasador Iranu w Watykanie, Hadżi Hosrowszahi zmarł wskutek zakażenia koronowirusem. O śmierci dyplomaty w jednym ze szpitali w Teheranie zakomunikowała irańska agencja prasowa IRNA.

Pod koniec lutego badania lekarskie potwierdziły zakażenia koronawirusem m.in. u kilku Irańczyków zajmujących wysokie stanowiska państwowe.

W czwartek irańskie media państwowe poinformowały, że sprawująca w Iranie urząd jednego z 12 wiceprezydentów Masume Ebtekar jest zakażona. Wcześniej do pozytywnych wyników testu na obecność wirusa przyznali się przewodniczący parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur, poseł Mahmud Sadeghi i wiceminister zdrowia Iradż Harirczi.

W piątek rzecznik irańskiego ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur ogłosił wzrost liczby zakażonych, informując, że w Iranie potwierdzono 388 przypadków zakażenia koronawirusem i 34 zgony z powodu COVID-19. Ostrzegł, że liczba przypadków prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ w kraju jest już 15 laboratoriów, w których można testować próbki. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


10 nowych przypadków w Wielkopolsce

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/effelle/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Potwierdzono 10 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce - podał dziś Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecność SARS-CoV-2 zdiagnozowano łącznie u 160 mieszkańców regionu.

W wydanym w środę rano komunikacie Stube poinformował, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u pięciu osób z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wszyscy są w dobrym stanie zdrowia i przebywają w domach. Koronawirusa stwierdzono też u czterech osób z powiatu kaliskiego – jedna z nich w dobrym stanie leży w szpitalu w Kaliszu, pozostałe są w domach.

Zakażenie potwierdzono ponadto u starszego mężczyzny z powiatu jarocińskiego. W stanie średnio dobrym przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu w Kaliszu.

W Wielkopolsce zanotowano dotąd 160 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby zmarły.

Resort zdrowia poinformował w środę rano o kolejnych 36 nowych przypadkach koronowirusa. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano dotąd 35 zgonów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts