Szefowa KE zaprosiła Gretę Thunberg

/ By Athulg - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81317561

  

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprosiła działaczkę klimatyczną Gretę Thunberg na przyszłotygodniowe kolegium unijnych komisarzy. Komisarze mają wysłuchać, co szwedzka aktywistka ma do powiedzenia o problemach klimatycznych.

Rzeczniczka KE Dana Spinant powiedziała, że 4 marca komisarze mają dyskutować o unijnym prawie klimatycznym.

"W tym kontekście szefowa KE zaprosiła Gretę Thunberg, która będzie w Brukseli w przyszłym tygodniu, żeby spotkała się komisarzami w środę rano i podzieliła się swoimi opiniami na temat klimatu. Greta przyjęła zaproszenie"

- powiedziała.

Thunberg, szwedzka aktywistka walcząca ze zmianami klimatu, zapowiedziała wcześniej, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział w szkolnym strajku klimatycznym w Brukseli, planowanym na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk, pierwszy odbył się w 2019 r. Tysiące osób wyraziły już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Toruński szpital zamyka oddział z powodu koronawirusa

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Oddział Hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został wyłączony z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Dziewięć osób z personelu i 23 pacjentów poddano kwarantannie. Na razie przebywają na oddziale szpitala.

Rzecznik wojewody podkreślił, że od wszystkich pacjentów i personelu zostały pobrane próbki do badań na obecność koronawirusa.

Dalsze decyzje w sprawie mają zostać podjęte wkrótce. Można spodziewać się przetransportowania pacjentów do szpitala zakaźnego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts