PGE wspiera patriotyczne akcje

Polska Grupa Energetyczna w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu angażuje się w działania w sferze patriotyzmu i historii. Grupa wsparła obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, patronuje także innym projektom, podtrzymującym pamięć o polskiej historii.

Grupa PGE angażuje się w wydarzenia, związane z historią naszego kraju. Wsparła obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, min. premierę filmu „Niepodległość”, która miała miejsce w Teatrze Wielkim w listopadzie 2018 roku. Grupa PGE, w ramach rządowego programu „Niepodległa”, była sponsorem „Koncertu dla Niepodległej”, który odbył się na PGE Narodowym również w listopadzie 2018 r. Podczas tego wydarzenia artyści zaśpiewali najważniejsze utwory muzyczne z ostatnich 100 lat. Dzięki PGE został przeprowadzony, zorganizowany przez Polskie Radio konkurs na dramat radiowy, inspirowany wydarzeniami poprzedzającymi listopad 1918 r.

Grupa PGE wsparła produkcję filmu „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który miał premierę w marcu 2019 rok. PGE była także mecensaem produkcji „Miasta 44” Jana Komasy, filmu o Powstaniu Warszawskim, który trafił na ekrany we wrześniu 2014 roku.

Zaangażowanie się w produkcję filmu o powstańcach łączy się z wieloletnim wspieraniem przez Grupę PGE Muzeum Powstania Warszawskiego. Współpraca z tą instytucją zaowocowała m.in. takimi projektami jak seria komiksów Bradl, wzorowanych na wojennych losach polskiego agenta Kazimierza Leskiego. PGE wzięła udział także w projekcie „Tablice Pamięci”. Celem tego projektu, zainicjowanego w 2018 roku we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, było umieszczenie informacji w języku angielskim i polskim obok ocalałych 167 tablic Karola Tchorka w Warszawie, które znajdują się w miejscach przeprowadzonych przez Niemców egzekucji. Częścią projektu „Tablice Pamięci” jest również trwająca właśnie wystawa na Dworcu Centralnym, która przypomina o wojennych zbrodniach popełnionych na ludności stolicy.

Grupa PGE w sferze historyczno-patriotycznej jest aktywa także w innych miastach i miejscowościach. W czasie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości największa polska firma energetyczna patronowała wielu mniejszym, bardziej lokalnym inicjatywom. Łącznie było to 81 projektów w ponad 50 miejscowościach na terenie 12 województw. Wśród inicjatyw znalazło się wiele o zasięgu lokalnym, wśród których trzeba wymienić m.in. wakacyjne kino plenerowe „Polskie Drogi do Niepodległości” w Rzeszowie, Bydgoski Festiwal Muzyczny „Kontrasty-Niepodległa” czy też transmitowany na żywo w studiu Radia Gdańsk koncert „Pusz & Soyka z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości” a także bieg z okazji 100-lecia niepodległości Polski i 600-lecia gminy Wiśniew na Mazowszu. 

W wydarzeniach, upamiętniających historię Polski, chętnie udział biorą pracownicy PGE. Przykładem może być ostatni Bieg Niepodległości, w którym udział wzięło kilkunastu pracowników Grupy PGE.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts