Dramatyczny koniec marzeń o normalności? Harry, Meghan i Archie zostaną bez ochrony!

Meghan, Archie i Harry / youtube.com/printscreen

  

Rząd Kanady zadecydował, że nie będzie płacił za ochronę Harrego i jego rodziny. Z ostatnim dniem marca status pary bowiem diametralnie się odmieni. Oprócz utraty tytułu królewskiego, niepokornemu małżeństwu zostanie odebrany również wiele ułatwiający tytuł dyplomaty. Dlatego też o bezpieczeństwo Meghan, Harrego i ich dziecka będą musieli zadbać sami. Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wystosowało oficjalny komunikat.

Jeszcze tylko niewiele ponad miesiąc Harry z rodziną będzie mógł czuć się w pełni bezpiecznie. Z końcem marca rząd Kanady, którą jako miejsce do życia wybrali sobie Sussexowie, przestanie płacić za ochronę brytyjskich "uciekinierów" z dworu, informuje onet.pl. Również na arenie międzynarodowej nie będą już mogli liczyć na wyjątkowe traktowanie. W chwili, gdy "Megxit" wejdzie w życie, Harry i Meghan stracą status dyplomatyczny

Ta informacja nie jest oczywiście zaskoczeniem, ale wizja braku ochrony dla takiej osoby jak Harry, może niepokoić. Książę już kilka razy był na celowniku terrorystów - przecież służył w wojsku w czasie wojny w Afganistanie. Pojawiły się nawet pogłoski, że został porwany. W jego nowej życiowej sytuacji, jego pochodzenie i przeszłość faktycznie mogą być problemem

- czytamy.

[polecam;https://niezalezna.pl/312241-sussexroyal-jednak-nie-dla-harry39ego-i-meghan-wkrotce-straca-prawo-do-tej-nazwy]

Okazuje się, że Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wystosowało oficjalny komunikat, w którym bez bawienia się w kurtuazję, wyjaśniło, że odkąd Harry i Meghan wybrali Kanadę jako miejsce swojego pobytu, do tego nie na stałe, a w niepełnym wymiarze godzin, postawili kanadyjski rząd w bardzo bezprecedensowej sytuacji. I tylko dopóki para jest uznawana na arenie międzynarodowej za osoby chronione, dopóty może liczyć na to, że za jej plecami zawsze będzie ktoś gotowy do błyskawicznej reakcji. A z ostatnim dniem marca, status tej pary diametralnie się odmieni. Wiele ułatwiający w życiu tytuł dyplomaty, także zostanie im odebrany.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraźnie podkreśla, że Meghan, Harry i Archie nie będą już traktowani jak członkowie wymagający ochrony. Zapewnienie 100 proc. bezpieczeństwa synkowi brytyjskiej pary, wkrótce będzie leżało tylko w ich gestii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, onet.pl


Wczytuję komentarze...


Müller: będziemy analizować poprawki do specustawy, które pojawiły się w Senacie

Senat RP / twitter.com/PolskiSenat

  

Będziemy analizować poprawki do specustawy, które pojawiły się w Senacie; we wtorek jest posiedzenie Sejmu, więc liczymy, że rozpatrzymy je na tym posiedzeniu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Senat zaproponował w nocy z poniedziałku na wtorek kilkadziesiąt poprawek do specustawy o wsparciu firm w związku z epidemią koronawirusa. Jedna ze zmian zawiesza pobór podatków od przedsiębiorców na czas trwania epidemii. Senat wykreślił natomiast ze specustawy zmiany w Kodeksie wyborczym i zmiany dotyczące Rady Dialogu Społecznego.

Müller w Programie 3 Polskiego Radia był pytany, po co w specustawie znalazły się zapisy dotyczące RDS.

"W ramach dyskusji dotyczącej Rady Dialogu Społecznego pojawiły się kwestie związane z lustracją, więc ten przepis, który pojawił się w pracach parlamentarnych, miał być narzędziem do tego typu działań, w związku z tym będziemy analizować te poprawki, które pojawiły się w Senacie"

- odpowiedział. "Dziś jest posiedzenie Sejmu, więc liczymy, że rozpatrzymy je na tym posiedzeniu" - dodał.

"Te poprawki zostały przyjęte dzisiaj w nocy, w związku z tym my je analizujemy" - odpowiedział rzecznik rządu pytany, czy są szanse, że zgłoszone przez Senat poprawki m.in. zwalniające mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące zostaną przyjęte. Müller podkreślił, że w przyjętych przez Sejm rozwiązaniach znajdują się już zapisy dot. zwolnienia małych i średnich firm z ZUS.

"Bierzemy pod uwagę, że każda z tych poprawek generuje konkretne efekty finansowe. W związku z tym, żeby odpowiedzialnie o tym mówić musimy te kilka godzin spędzić, aby je przeanalizować. Posiedzenie Sejmu zaczyna się o godz. 13, w związku z tym do tego czasu trwają te analizy" - powiedział.

Rzecznik rządu pytany, czy tzw. tarcza antykryzysowa będzie sukcesywnie uzupełniana, powiedział, że dotyczy ona najbliższych trzech miesięcy.

"Musimy wariant kwartalny wziąć pod uwagę w pierwszej wersji. Miejmy nadzieję, że on wystarczy" - mówił. Zaznaczył, że rząd, o czym podczas debaty w Sejmie mówił premier Mateusz Morawiecki i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, narzędzia ze specustawy będzie dostosowywane do realiów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts