Pytania podstawowe do kandydatów

  

Widać już, że w tej kampanii bardzo ważną rolę będą odgrywały uczucia i gesty. Jednak nie może się ona do tego ograniczyć. Istnieje przecież kilka fundamentalnych spraw, które różnią Polaków. Osoby starające się o urząd prezydenta powinny zatem uczciwie wyartykułować swoje stanowisko w tych kwestiach.

Czy jesteś – to pierwsze pytanie do nich – zwolennikiem Polski jako suwerennego państwa, dla którego najwyższym prawem jest jego konstytucja, czy wolisz, by Polska była jedynie elementem superpaństwa, jakim staje się UE? Wyborcy mają prawo wiedzieć, czy kandydaci chcą Polski lewicowo-liberalnej oraz tęczowej i będą wspierać genderyzm, adopcję dzieci przez pary homoseksualne itp., czy też Polski konserwatywnej i będą bronić tradycyjnych wartości, rodziny, narodu i Kościoła. Ubiegający się o fotel prezydenta mają obowiązek przedstawić swoje stanowisko dotyczące sfery socjalnej, w tym utrzymania lub odrzucenia obecnych świadczeń. Wyborcy chcą też wiedzieć, jaki jest stosunek kandydatów do reformy sądownictwa. A dopytując o ich poglądy na te sprawy, nie możemy pominąć pytań: czy są oni wiarygodni i jakie mają realne kompetencje?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts