Siła społeczeństwa obywatelskiego

  

Wywiad prezesa PiS dla „Gazety Polskiej” jest pewnie jednym z ważniejszych wywiadów politycznych w ostatnim czasie, m.in. dlatego że bardzo silnie akcentuje rolę społeczeństwa obywatelskiego. Stąd szczególne podziękowanie dla klubów „GP” zarówno za jedną z większych demonstracji obozu patriotycznego w ostatnich latach, jak i akcję wysyłania mejli do polityków unijnych i mediów europejskich, informujących o tym, co się naprawdę dzieje z reformą wymiaru sprawiedliwości.

Nic też dziwnego, że prezes Kaczyński chce wykorzystać siły tkwiące w społeczeństwie obywatelskim i zwraca się poprzez „Gazetę Polską” o pełną mobilizację. Bez niej nie ma mowy o wygranych wyborach ani jakimkolwiek sukcesie. Sztaby partyjne potrafią zaprojektować wspaniałą kampanię, wymyślić dobre hasła, stworzyć niezły program, ale nigdy zwycięstwo w demokracji nie przychodzi bez ruchu obywatelskiego i Jarosław Kaczyński, będąc jednym z najbardziej doświadczonych polityków, to doskonale wie. Potrzeba nie tylko dobrej pracy politycznej, lecz także realnych ruchów obywatelskich, które działając na rzecz swoich postulatów, dogadują się z tymi kandydatami, którzy potrafią je najlepiej realizować.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts