Występując w The Tonight Show z udziałem Jimmy'ego Fallona, Beckham przypomniał sobie, jak będąc młodym piłkarzem w Manchesterze United, po raz pierwszy spotkał swoją przyszłą żonę, która wtedy nazywała się Victoria Adams.

Opisał także, jak przyszła obejrzeć mecz z koleżanką z zespołu Mel C w 1997 roku.
Beckham powiedział w wywiadzie: „Wiedzieliśmy o nich, oczywiście, ponieważ były wtedy dość sławne. Wtedy właśnie ugruntowałem swoje miejsce w zespole Manchester United. Wszyscy mieliśmy naszą ulubioną Spice Girl”.

Zapytany przez Fallona, czy Victoria była jego ulubioną, roześmiany Beckham odpowiedział: „Oczywiście była moją ulubioną, byłoby trochę niezręcznie, gdyby nie była”. Dodał, że Victoria przyjechała ponownie do Manchesteru w następnym tygodniu i wtedy po raz pierwszy rozmawiali.

Beckham, której klub piłkarski Inter Miami ma wkrótce wejść do Major League Soccer w USA, powiedział: „Wypiła kilka drinków, więc zdecydowałem, dlaczego nie, postaram się zdobyć jej numer”.

„Rozmawialiśmy przez około godzinę w salonie dla graczy. Tego dnia wsiadła do pociągu, więc zapisała swój numer na bilecie, który wciąż mam”.

Beckhamowie zawiązali węzeł małżeńskie podczas wystawnej ceremonii na zamku Luttrellstown w Irlandii w lipcu 1999 roku.

Mają czworo dzieci - synów Brooklyn (20 lat), Romeo (17 lat), Cruz (15 lat) i ośmioletnią córkę Harper.