Koronawirus a światowa gospodarka. Epidemia odciśnie swoje piętno

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa będzie miała wyraźny wpływ na globalny wzrost gospodarczy, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prawdopodobnie obniży swoją prognozę wzrostu - poinformował rzecznik MFW Gerry Rice.

- Najwyraźniej koronawirus będzie miał wpływ na światowy wzrost gospodarczy

 - oświadczył Rice. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Zapowiedział, że wkrótce spodziewa się decyzji w sprawie kwietniowego spotkania władz MFW i Banku Światowego. Wyjaśnił, że z powodu epidemii rozważano szereg opcji dotyczących formatu rozmów, m.in. ograniczenie spotkań lub zorganizowanie ich w formie telekonferencji.

Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem Covid-19 zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotychczas 67 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 14 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi. 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tarcza antykryzysowa: Grodzki zapowiada poprawki, a co na to Sejm? Pełna gotowość do obrad

Ryszard Terlecki / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dziś Senat zbierze się w sprawie tarczy antykryzysowej, która przyjęta została przez Sejm. Co w przypadku, gdy wprowadzone zostaną poprawki, co już zapowiedział marszałek Tomasz Grodzki? - Sejm jest przygotowany na to, żeby się zebrać we wtorek, środę i przeprocedować to jeszcze raz - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki. Dziś uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.

Terlecki powiedział w Radiu Kraków, iż liczy na to, że Senat zachowa się odpowiedzialnie i zgodnie z oczekiwaniami Polaków.

- I że ta ustawa będzie procedowana bardzo szybko

 - podkreślił. Ale - jak dodał - "widząc to, co się dzieje w opozycji, widząc tę histerię i z drugiej strony skłonność do awantur, zamiast merytorycznej rozmowy, a także do popisów medialnych pana marszałka Senatu, to obawiam się, że to może trochę potrwać".

- Jeżeli pojawią się jakieś zmiany, poprawki, czy coś zostanie wykreślone z naszych ustaw, to Sejm jest przygotowany na to, żeby się zebrać we wtorek, czy w środę - natychmiast jak Senat skończy - i przeprocedować to jeszcze raz

 - zapowiedział szef klubu PiS.

Wiele wskazuje na to, że takie posiedzenie Sejmu będzie konieczne. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział wprowadzenie poprawek, które "tarczę zmienią w tamę".

[polecam:https://niezalezna.pl/319709-czy-senat-opozni-przyjecie-tarczy-antykryzysowej-grodzki-tarcze-chcemy-zamienic-na-tame]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts