Organizatorzy igrzysk olimpijskich wygrają z epidemią?

/ olympic.org

  

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach zapewnił w czwartek, że czynione są wszelkie starania, aby pomimo epidemii koronawirusa tegoroczne igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem.

Bach rozmawiał w czwartek z przedstawicielami japońskich mediów. Jak podaje m.in. Reuters, powołując się na agencję Kyodo, niemiecki działacz w trakcie telekonferencji zapewnił, że MKOl jest "w pełni zaangażowany" w organizację udanych igrzysk w Tokio zgodnie z harmonogramem, czyli od 24 lipca.

Poproszony o komentarz dotyczący wypowiedzi wiceprzewodniczącego MKOl Kanadyjczyka Dicka Pounda, który w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów zasugerował, że w sytuacji, gdy pandemia koronawirusa będzie się nadal rozwijała w szybkim tempie, pod uwagę może być brane rozwiązanie alternatywne. Jakie konkretnie? - Kanadyjczyk nie wyjaśnił. Na to pytanie Bach nie odpowiedział, gdyż jak stwierdził "żadne spekulacje w dzisiejszej, trudnej sytuacji nie są potrzebne".

Przewodniczący MKOl dodał, że obecnie, zamiast spekulacji dotyczących zagrożenia olimpiady w Tokio, lepiej jest zająć się przygotowaniami do zbliżającej się imprezy:

Naszym priorytetem obecnie jest przeprowadzenie bez zakłóceń procedury kwalifikacyjnej we wszystkich dyscyplinach i przygotowanie takich warunków, aby sportowcy w Tokio byli bezpieczni. To właśnie robimy we współpracy z japońskimi władzami, Światową Organizacją Zdrowia a także Chińskim Komitetem Olimpijskim i wieloma innymi komitetami narodowymi.

Uczestniczący w telekonferencji szef komitetu organizacyjnego Tokio 2020 Seiko Hashimoto poproszony o skomentowanie wypowiedzi Pounda stwierdził krótko, że to jest "nieoficjalny pogląd, bez oparcia w faktach".

Na zakończenie Bach potwierdził, że przygotowania przebiegają obecnie bez zakłóceń.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Policja musiała zepchnąć pirata drogowego z jezdni!

/ http://malopolska.policja.gov.pl/

  

Pirata drogowego, który był poszukiwanym przestępcą z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, zatrzymali po pościgu w niedzielę oświęcimscy policjanci. Aby tego dokonać, musieli zepchnąć jego auto z jezdni – podała małopolska policja.

U zatrzymanego policjanci wykryli narkotyki w organizmie.

Rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że funkcjonariusze na trasie z Oświęcimia do Kęt dostrzegli opla insignię. Prowadzący go kierowca wyprzedzał inne pojazdy w miejscach, gdzie było to zakazane. Policyjny miernik prędkości wskazał, że auto poruszało się 116 km na godz. przy ograniczeniu do 50 km na godz.

Policjanci ruszyli w pogoń.

Gleń poinformował, że w trakcie pościgu policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, lecz wtedy jego kierowca zwiększał prędkość do 170 km na godz. Zjeżdżał też na przeciwległy pas, aby uniemożliwić funkcjonariuszom bezpieczne wyprzedzenie.

"W Porębie Wielkiej policjanci zdecydowali, że ostatecznie wyeliminują drogowego przestępcę. Na łuku drogi uderzyli radiowozem w bok opla, spychając auto z jezdni. W efekcie tego manewru opel został unieruchomiony. Policjanci, zachowując względy bezpieczeństwa, podbiegli do pojazdu i wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy"

– poinformował Gleń.

Zatrzymanym okazał się 44-letni mieszkaniec Osieka, który był poszukiwany przez sąd. Miał na 10 miesięcy trafić do więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości. "Przeprowadzone narkotesterem badanie śliny mężczyzny wykazało obecność kokainy oraz amfetaminy w jego organizmie" – podał rzecznik małopolskiej policji. Zatrzymany miał też dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, w tym jeden dożywotni.

Sebastian Gleń poinformował, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami grozi mężczyźnie kara po 5 lat pozbawienia wolności, a za jazdę po narkotykach do 2 lat więzienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts