Zlecił zabójstwo Kuciaka. Usłyszał wyrok w innej sprawie

/ twitter.com/NieuwsNu123

  

Oskarżony o zlecenie zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej słowacki biznesmen Marian Koczner został dziś skazany w innym postępowaniu. Usłyszał wyrok 19 lat więzienia za posługiwanie się fałszywymi wekslami wartości 69 mln euro i matactwa procesowe.

Koczner ma ponadto zapłacić 10 tys. euro tytułem grzywny. Jego wspólnik w tych przestępstwach, były minister gospodarki Słowacji i były szef komercyjnej telewizji Markiza Pavol Rusko otrzymał również karę 19 lat pozbawienia wolności. Obaj zaprzeczyli przed sądem, by byli winni i zapowiedzieli odwołanie się od wyroku.

Prokurator domagał się dla obu oskarżonych kary 20 lat więzienia, a dla Kocznera ponadto grzywny w kwocie 300 tys. euro. Obrona wnioskowała o ich uniewinnienie.

Według aktu oskarżenia, Rusko wystawił jako osoba fizyczna zakwestionowane cztery weksle nie w figurującym na nich jako data roku 2000, ale dopiero po roku 2013, kiedy nie był już szefem ani współwłaścicielem Markizy. Jednocześnie podżyrował weksle własnym podpisem w imieniu Markizy. Formalnie ciąży na niej obowiązek uregulowania długu, gdyż Rusko ma obecnie status osoby pozbawionej majątku.

O spłatę weksli wystąpiła do Markizy firma należąca do Kocznera. Sąd rejonowy w Bratysławie nakazał w 2018 roku Rusce i Markizie wykupienie jednego z weksli, ale po złożeniu przez telewizję odwołania sąd wyższej instancji umorzył postępowanie w tej sprawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


10 tys. zł kary za picie na kwarantannie. 30-latek może też dostać kolejną karę

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

10 tys. zł kary będzie musiał zapłacić 30-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Mężczyznę przebywającego w miejscu zbiorowej kwarantanny, który razem ze znajomym pił alkohol, czekają kolejne kłopoty. Za nieprzestrzeganie zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych grozi mu jeszcze grzywna do 5 tys. zł.

Patrol Straży Miejskiej w Busku-Zdroju w poniedziałek udał się w okolice budynku, w którym znajduje się miejsce zbiorowej kwarantanny. Powodem było zgłoszenie, że na schodach siedzą osoby objęte przymusową izolacją, spożywające alkohol.

Na miejscu strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn. Jak się okazało byli to 30–latek oraz jego o dwa lata starszy kolega. Pierwszy przebywał na kwarantannie, natomiast znajomy dostarczył mu zakupy, którymi okazała się torba z alkoholem. Mężczyźni siedząc obok siebie beztrosko sobie gawędzili

– poinformował o przebiegu interwencji mł. asp. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Strażnicy miejscy sporządzili stosowną dokumentację, na podstawie której Powiatowy Inspektor Sanitarny na 30–letniego mężczyznę nałożył grzywnę w kwocie 10 tysięcy złotych.

To nie jedyne konsekwencje, jakie mogą spotkać nieodpowiedzialnego 30-latka.

Buscy policjanci prowadzą w tej sprawie także czynności w sprawie o wykroczenie polegające na nieprzestrzeganiu zarządzeń leczniczych przy chorobach zakaźnych. Za taki czyn ustawodawca przewidział karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych

 – dodał Janus.

Podobną nieodpowiedzialnością wykazało się troje młodych ludzi, którzy w miejscowości Koniemłoty w powiecie staszowskim zorganizowali sobie we wtorek grilla.

Policjanci spotkali tam 19-letnią dziewczynę oraz dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić powodu swojego zachowania. Cała trójka za naruszenie przepisów dotyczących gromadzenia się, ukarana została mandatami karnymi

 – powiedziała sierż. szt. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Spotkania towarzyskie czy inne formy spędzania wspólnego czasu w plenerze są zabronione. Większość mieszkańców powiatu staszowskiego stosuje się do nowych zaleceń, ale wciąż spotykamy się z przypadkami naruszeń wprowadzonych obostrzeń

– podkreśliła policjantka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts