Francja: Objęci kwarantanną z dodatkowym świadczeniem socjalnym

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay/@geralt

  

Francuski minister zdrowia Olivier Veran poinformował o specjalnym świadczeniu socjalnym, które przyznawane będzie osobom objętym kwarantanną z powodu zagrożenia koronawirusem. Zapomoga obejmie także rodziców opiekujących się pozostającymi w izolacji dziećmi.

Pełnopłatna przerwa w pracy do 20 dni została zagwarantowana pracownikom, którzy są izolowani ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformował Veran. Premier Edouard Philippe postanowił w środę, że środki te przysługiwać będą również rodzicom sprawującym opiekę nad dziećmi objętym kwarantanną. 

Ta forma opieki socjalnej wynika z przepisu obowiązującego od 31 stycznia br., który nie był dotąd szeroko znany - wyjaśnił minister potwierdzając, że „otrzymał wiele pytań” w sprawie zakażonych koronawirusem i kwestii finansowych związanych z ich leczeniem i kwarantanną.

Veran tłumaczył, że celem świadczenia jest zagwarantowanie, aby chorzy i poddani kwarantannie nie ponieśli strat finansowych. Płatne zwolnienie będzie przyznawane osobom ubezpieczonym, które z powodu epidemii Covid-19 będą podlegały izolacji, tymczasowej eksmisji lub innym środkom zabezpieczającym i w związku z tym nie będą mogły pracować.

Nową formą pomocy społecznej objęci będą również Francuzi, którzy nie są uprawnieni do ubezpieczenia z powodu niepłacenia składek. Świadczenie będzie wypłacane od pierwszego dnia przebywania w izolacji. We Francji pierwszy okres zwolnienia chorobowego (od jednego do trzech dni w zależności od posiadanego ubezpieczenia) nie jest refundowany. Niektóre firmy rekompensują jednak pracownikom ten okres przerwy w pracy.

Aby skorzystać z tego szczególnego ubezpieczenia chorobowego, zwolnienie musi zostać wydane przez lekarza z regionalnej agencji zdrowia, a nie lekarza rodzinnego.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Potrącenie 2,5-latka przez samochód dostawczy pod Warszawą. Kierowca był trzeźwy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Samochód dostawczy potrącił 2,5-letniego chłopczyka przejeżdżającego na tzw. rowerku biegowym przez ulicę w podwarszawskiej Starej Miłosnej. Dziecko trafiło do szpitala - poinformowała w środę podinsp. Anna Kędzierzawska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazała podinsp. Anna Kędzierzawska, do zdarzenia doszło w środę o godz. 13.55 na ul. Trakt Brzeski przy skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II w Starej Miłosnej. "Policjanci otrzymali informację o potrąceniu 2,5-letniego chłopczyka na oznakowanym przejściu dla pieszych, poruszającego się na tzw. rowerku biegowym" - tłumaczyła policjantka, dodając, że dziecko było z rodzicami.

Wskazała, że chłopczyk trafił do szpitala.

Kierowca dostawczego renault master był trzeźwy

 - powiedziała. Podała również, że alkomatem został zbadany ojciec dziecka, który również był trzeźwy.

"Na miejscu wykonywane są czynności. Ustalamy dokładnie jak doszło do tego zdarzenia" - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts