"Życzliwy, ciepły, pełen dowcipu...". Prezydent pożegnał Pawła Królikowskiego

/ Twitter/@MKiDN_GOV_PL

  

Prezydent Andrzej Duda pożegnał zmarłego w czwartek rano aktora Pawła Królikowskiego „Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Pawła Królikowskiego" - napisało z kolei na Twitterze MKiDN.

"Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego - Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka - życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP"

- napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Pawła Królikowskiego. Aktor w 2018 r. został odznaczony przez min. kultury prof. Piotra Glińskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w dziedzinie filmu i teatru"

- napisano na Twitterze MKiDN.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Białystok: Pracownicy SOR-u zakażeni. Oddział na razie działa

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@Bru-nO

  

U trojga pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku testy potwierdziły koronawirusa - poinformowała PAP w środę rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk. Na razie SOR działa normalnie.

Szpital USK jest największym i najbardziej specjalistycznym szpitalem w województwie podlaskim.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dwóch pielęgniarek i ratownika medycznego. Rzeczniczka szpitala poinformowała, że testy dały wynik pozytywny, u osób tych nie występują żadne z objawów, które mogłyby wskazywać na koronawirusa.

Malinowska-Olczyk dodała, że SOR działa normalnie, przyjmowani są pacjenci, ale dalsze postępowanie jest uzgadnianie ze służbami sanitarnymi. Zaznaczyła, że będą czynione wszystkie starania, by SOR mógł funkcjonować, by nie doszło do jego zamknięcia.

Już wiadomo, że badaniom na koronawirusa będą sukcesywnie poddawani teraz wszyscy pracownicy szpitala. Katarzyna Malinowska-Olczyk przypomniała, że w szpitalu obowiązują zwiększone reżimy bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, np. obowiązkowe testy muszą wykonać pacjenci onkologiczni, którzy zgłaszają się do szpitala na planowe przyjęcia. Testy muszą być im zrobione na dzień przed przyjęciem do szpitala. Okazało się już np., że koronawirusa wykryto u dwóch takich pacjentów spośród 15 przebadanych. Rzeczniczka dodała, że pacjenci ci nie mieli żadnych objawów COVID-19.

SOR w USK jest jednym z największych i najbardziej obleganych przez pacjentów w Podlaskiem. Dyrekcja szpitala informowała w marcu, że np. na ostry dyżur w tym szpitalu na SOR zgłasza się w ciągu doby ok. sześciuset pacjentów. Szpital USK informował też wcześniej, że np. w całym 2018 r. przyjęto na SOR w tej placówce ok. 38,7 tys. pacjentów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts