Prezydent konsultuje ustawę abonamentową. Jutro spotkania z szefami publicznych mediów

Prezydent Andrzej Duda będzie kontynuował w piątek konsultacje ws. ustawy abonamentowej. Spotka się z prezesem TVP Jackiem Kurskim oraz prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda
Igor Smirnow / prezydent.pl

W czwartek Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prezydent przyjął też - na oddzielnym spotkaniu - przedstawicieli regionalnych ośrodków TVP i Polskiego Radia.

Spychalski przekazał PAP, że były to spotkania konsultacyjne ws. ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.

Rzecznik prezydenta zapowiedział, że dyskusja w tej sprawie będzie kontynuowana.

Jutro pan prezydent spotyka się z prezesem Telewizji Polskiej i prezes Polskiego Radia

 - poinformował.

Spychalski nie chciał zdradzić do jakiej decyzji ws. ustawy abonamentowej skłania się prezydent. "Po to są konsultacje, po to są rozmowy, żeby pan prezydent mógł usłyszeć stanowisko tych, którzy są związani z Polskim Radiem i Telewizją Polską" - dodał.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Błażej Spychalski #Andrzej Duda #Agnieszka Kamińska #Polskie Radio #Jacek Kurski #Prezes TVP #TVP #Telewizja Polska #ustawa abonamentowa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo