Policjanci z Cieszyna udaremnili przemyt narkotyków

/ pixabay

  

Przemyt blisko 4,5 kg marihuany udaremnili cieszyńscy policjanci. Narkotyki próbował wwieźć do Polski 25-latek pochodzący z woj. kujawsko-pomorskiego. Został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia – podała w czwartek policja.

Rzecznik cieszyńskich policjantów asp. Krzysztof Pawlik poinformował, że o próbie przemytu dowiedzieli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. "Podczas pracy operacyjnej ustalili, że 25-latek z woj. kujawsko-pomorskiego może przewozić przez teren powiatu znaczne ilości narkotyków. Policjanci zauważyli podejrzany pojazd w Górkach Wielkich i tam wspólnie z mundurowymi oddziału prewencji z Bielska-Białej podjęli próbę zatrzymania" – powiedział.

Jadący samochodem mężczyzna, na widok funkcjonariuszy znacznie przyśpieszył - chciał uciec.

Policjanci byli przygotowani na taką ewentualność. Drugiej kontroli i blokady drogi już nie uniknął. Próbował ratować się jeszcze pieszą ucieczką z workiem pod ręką. W trakcie biegu, w miarę utraty sił, zdecydował się pozbyć się ładunku. Odrzucił go za budynek, który mijał, ale i to nie pomogło. Policjanci szybko go zatrzymali i przejęli jego pakunek

– zrelacjonował Pawlik.

Policjant dodał, że powodów, dla których mężczyzna się nie zatrzymał, było więcej.

Pierwszym był fakt, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi powód był znacznie poważniejszy: przewoził w samochodzie blisko 4,5 kg marihuany, której usiłował się pozbyć w trakcie ucieczki. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie posiada prawa jazdy, a narkotyki nie są jego. Nie pamiętał jednak, czy je znalazł, czy też otrzymał od kogoś innego.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Ekspert sprawdził statystyki: Liczba zakażonych na świecie może być dziesięciokrotnie większa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Według głównego eksperta medycznego australijskiego rządu dotychczasowe statystyki przypadków zakażeń wirusem SARS-2 mogą być bardzo nieprecyzyjne. Brendan Murphy szacuje, że rzeczywista liczba infekcji może być nawet dziesięciokrotnie większa. W czwartek według danych WHO liczba infekcji przekroczyła 1 milion.

Jak stwierdził Murphy, wiele zakażeń koronawirusem pozostaje niewykrytych, m.in. z powodu braku testów lub braku transparentności w działaniach niektórych krajów. Jak ocenił, rzeczywista liczba może być od 5 do 10 razy większa niż oficjalnie podawany milion zakażonych.

[polecam:https://niezalezna.pl/319097-naukowcy-zabrali-glos-ws-pandemii-koronawirusa-jaka-jest-szansa-i-kiedy-wygramy-z-covid-19]

"Szczerze mówiąc, jedyne liczby, co do których mam całkowitą pewność, to liczby australijskie" - powiedział ekspert.

W Australii oficjalnie liczba zakażeń sięga prawie 5300. Zarejestrowano też 28 zgonów z powodu koronawirusa. Władze kraju - zarówno centralne, jak i stanowe - wprowadziły zdecydowane restrykcje. Zamknięto granice, szkoły, większość sklepów i zakazano zgromadzeń.

Zamykają się też granice wewnętrzne. W czwartek stan Australia Zachodnia zdecydował, że od niedzieli niemal całkowicie zakaże wstępu dla osób z reszty kraju.

Na Tasmanii już wcześniej wprowadzono obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych z Australii kontynentalnej. A stan Queensland od piątku na swoich granicach ustanowił punkty kontrolne.


Wczoraj amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa informował, że liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 1 mln., a koronawirus SARS-CoV-2 zabił ponad 51 tys. osób.

Według danych Uniwersytetu pierwsze 100 tys. zakażeń zanotowano po około 55 dniach od początku epidemii, która rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan. 500 tys. infekcji stwierdzono po 76 dniach, a liczba osób zakażonych podwoiła się w ciągu ostatnich ośmiu dni.

[polecam:https://niezalezna.pl/310626-apokaliptyczna-prognoza-ws-koronawirusa-epidemia-moglaby-objac-23-swiatowej-populacji]

Łączna liczba przypadków zgłoszonych w czwartek wzrosła o 10 proc. w porównaniu z dniem poprzednim. Po raz pierwszy wskaźnik ten osiągnął dwucyfrową wartość odkąd epidemia koronawirusa wyszła poza Chiny. Globalny wskaźnik śmiertelności wynosi obecnie ponad 5 proc. wszystkich zgłoszonych przypadków zakażenia.

Dane Uniwersytetu wskazują, że w 117 krajach zgłoszono ponad 100 przypadków infekcji. W 50 - jest ponad 1000 zakażeń, natomiast w siedmiu państwach stwierdzono ponad 50 tys. zakażeń. To Chiny, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Iran i USA.

Raport podkreśla, że na Europę przypada ponad połowa zakażeń oraz ponad 70 proc. zgonów, wywołanych chorobą Covid-19.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts