Pięć osób zginęło w pożarze. W Strasbourgu w nocy spłonął budynek

/ twitter.com / @Sigmalivecom

  

Pięć osób poniosło śmierć, a siedem odniosło obrażenia w pożarze, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w budynku w Strasburgu na północnym wschodzie Francji. Pożar już opanowano, ale wciąż nieznana jest jego przyczyna.

Strażacy zostali wezwani ok. godz. 1 w nocy w związku z dymem na klatce schodowej siedmiopiętrowego budynku. Kiedy przybyli na miejsce, akcję ratunkową utrudniał im gęsty dym, "który przedostał się do części wspólnych budynku" - poinformowali strażacy.

Siedem poparzonych osób odwieziono na pogotowie, są w stanie stabilnym i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podała w komunikacie straż pożarna, na którą powołuje się dziennik "Le Figaro" na swej stronie internetowej.

Ewakuowane z budynku osoby zostały zakwaterowane w sali gimnastycznej. Dziewięć osób będzie musiało zostać przeniesionych przez gminę do innych budynków mieszkalnych.

Do akcji gaszenia pożaru zmobilizowano 48 strażaków i 23 wozy. Nie podano, ile osób znajdowało się w budynku, w momencie wybuchu pożaru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kraków: 13-latka wyleczona z koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/iira116

  

13-latka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, wraca w piątek do domu - podał szpital im. Żeromskiego w Krakowie. Tym samym dziewczynka jest pierwszą hospitalizowaną pacjentką w tym mieście, która wyzdrowiała.

Rzecznik Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie Anna Górska poinformowała, że 13-latka, która opuszcza w piątek placówkę, trafiła do niej 23 marca.

Tym samym nastolatka jest pierwszą hospitalizowaną pacjentką w Krakowie, która po prawie dwutygodniowym pobycie w szpitalu wraca do domu.

"Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie. Dziecko jest zdrowe"

- wyjaśniła Górska.

Jak dodała, w szpitalu, pod opieką lekarzy Oddziału Chorób Infekcyjnych i Zakaźnych pozostaje dwójka dzieci. Jest to jedyny oddział, do którego trafiają te, z podejrzeniem lub stwierdzonym COVID -19 ze Śląska i z Małopolski, na terenie której stwierdzono do tej pory 235 zakażeń koronawirusem; w tym regionie zmarły w sumie cztery chore osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts