Ma ona pomóc w duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu i jak najlepszym przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Wielki Post jest szansą na zmianę życia na lepsze.

-  Aby tak się stało, potrzebne jest nasze zaangażowanie. Powinnyśmy znaleźć czas na czytanie Biblii, na modlitwę, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w rekolekcjach wielkopostnych. Pomocą będzie akcja internautów #WielkiPost

 - zaznaczył rzecznik KEP.

Zachęcił też do dzielenia się w internecie wpisami, zdjęciami i krótkimi filmami wideo z 40-dniowego okresu przygotowania do Wielkanocy. Nasze relacje oznaczajmy hasztagiem #WielkiPost. 

- Pomagajmy sobie nawzajem w jak najlepszym przeżywaniu tego czasu

 – zaapelował ks. Rytel-Andrianik.

Dodał, że "przez cały Wielki Post codziennie o 7.00 rano na Twitterze @EpiskopatNews pojawiać się będą specjalnie wybrane myśli na #WielkiPost. Pomogą one w głębszym przeżywaniu tego ważnego okresu liturgicznego i w duchowym przygotowaniu do Wielkanocy”.

Rzecznik KEP powiedział również, że "w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego sięgać będziemy jak najczęściej po ich słowa na temat modlitwy, pokuty, krzyża i drogi, którą szedł Chrystus, by przynieść światu zbawienie. Wskazał też, że "będzie to także część naszych duchowych przygotowań do tych dwóch wydarzeń, które są tak ważne dla Polaków”.

Ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że Kościół jest tam, gdzie są ludzie.

- Dlatego podejmujemy ewangelizację poprzez media społecznościowe, by za pomocą prostych środków dotrzeć do tysięcy osób z Dobrą Nowiną, jaką niesie nam nasz Zbawiciel

 - dodał.