KEP rozpoczyna akcję #WielkiPost. "Podejmijmy ewangelizację przez social media"

/ pixabay.com/Pixelkult

  

U progu Wielkiego Postu nie zatrzymujmy się tylko na symbolicznym posypaniu głowy popiołem - podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. W mediach społecznościowych rozpoczyna się akcja internautów z hasztagiem #WielkiPost.

Ma ona pomóc w duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu i jak najlepszym przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski powiedział, że Wielki Post jest szansą na zmianę życia na lepsze.

-  Aby tak się stało, potrzebne jest nasze zaangażowanie. Powinnyśmy znaleźć czas na czytanie Biblii, na modlitwę, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w rekolekcjach wielkopostnych. Pomocą będzie akcja internautów #WielkiPost

 - zaznaczył rzecznik KEP.

Zachęcił też do dzielenia się w internecie wpisami, zdjęciami i krótkimi filmami wideo z 40-dniowego okresu przygotowania do Wielkanocy. Nasze relacje oznaczajmy hasztagiem #WielkiPost. 

- Pomagajmy sobie nawzajem w jak najlepszym przeżywaniu tego czasu

 – zaapelował ks. Rytel-Andrianik.

Dodał, że "przez cały Wielki Post codziennie o 7.00 rano na Twitterze @EpiskopatNews pojawiać się będą specjalnie wybrane myśli na #WielkiPost. Pomogą one w głębszym przeżywaniu tego ważnego okresu liturgicznego i w duchowym przygotowaniu do Wielkanocy”.

Rzecznik KEP powiedział również, że "w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego sięgać będziemy jak najczęściej po ich słowa na temat modlitwy, pokuty, krzyża i drogi, którą szedł Chrystus, by przynieść światu zbawienie. Wskazał też, że "będzie to także część naszych duchowych przygotowań do tych dwóch wydarzeń, które są tak ważne dla Polaków”.

Ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że Kościół jest tam, gdzie są ludzie.

- Dlatego podejmujemy ewangelizację poprzez media społecznościowe, by za pomocą prostych środków dotrzeć do tysięcy osób z Dobrą Nowiną, jaką niesie nam nasz Zbawiciel

 - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, episkopat.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jak będą wyglądały obchody 10 kwietnia? Dworczyk: Będą skromne, ale godne

Michał Dworczyk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś rano szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, poinformował o tym, że wizyta premiera Mateusza Morawieckiego 10 kwietnia w Smoleńsku nie dojdzie do skutku - Wkrótce rząd przedstawi plan obchodów wizyty w Smoleńsku. Dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą skromne, ale godne - powiedział potem w Sejmie szef KPRM Dworczyk.

Dzisiaj rano w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że wizyta delegacji rządowej w Smoleńsku odbędzie się w późniejszym terminie. Jak dodał, "Rosja nie przekazała rządowi jednoznacznej odpowiedzi na założenia logistyczne tej wizyty".

Na konferencji prasowej w Sejmie Dworczyk zapewnił, że wkrótce rząd przedstawi plan obchodów wizyty w Smoleńsku. Jak podkreślił, dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej "będą skromne, ale godne".

- Należy oddać hołd zarówno ofiarom katastrofy w Smoleńsku, jak i również zamordowanym (w Katyniu) przez Sowietów

 - dodał. [polecam:https://niezalezna.pl/320741-szef-kprm-informuje-premier-nie-poleci-do-smolenska-wizyta-zostala-przelozona]

- Z przygotowaniem takich wydarzeń jest związany szereg procedur, w tym dotyczących bezpieczeństwa, które muszą być bezwzględnie przestrzegane. Ten wyjazd był przygotowywany od początku lutego; nie mamy spełnionych wymagań formalnych, tzn. nie mamy gwarancji przekazanych na piśmie, dlatego zapadła decyzja o odwołaniu delegacji do Smoleńska

- zaznaczył minister.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przekazywanymi m.in. przez wicepremiera Jacka Sasina, do Katynia i Smoleńska na obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej mieli lecieć m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych - łącznie blisko 50 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts