Arabia Saudyjska tymczasowo zamyka granice dla pielgrzymów z powodu koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/doodlartdotcom/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W związku z zagrożeniem koronawirusem Arabia Saudyjska zamknęła tymczasowo swoje granice dla zagranicznych pielgrzymów odwiedzających święte dla muzułmanów miasta Mekka i Medyna - ogłosiło wczoraj późnym wieczorem saudyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Co roku do świętych dla muzułmanów miejsc w Arabii Saudyjskiej przybywa blisko dwa miliony pielgrzymów z całego świata.

W środę Arabia Saudyjska zawiesiła również przyjazdy na podstawie wiz turystycznych z krajów, w których rozprzestrzenia się nowy koronawirus. Władze w Rijadzie nie sprecyzowały jednak, o jakie kraje chodzi.

Do tej pory w Arabii Saudyjskiej nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia nowym koronawirusem, który może powodować groźne dla życia zapalenie płuc.

Koronawirus wywołujący ostrą niewydolność układu oddechowego Covid-19 zabił już około 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 80 tys.

Największa epidemia w Europie ma miejsce we Włoszech z 424 infekcjami i 12 ofiarami śmiertelnymi.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


85-latek wypalał trawę. Chwilę później 1,5 hektara lasu poszło z dymem

/ fot. Piotr Dygas, Nadleśnictwo Starachowice/ lasy.gov.pl

  

82-letni mieszkaniec Łodzi wypalał trawę na swojej działce w miejscowości Zwierzyniec. W pewnym momencie ogień rozprzestrzenił się na teren lasu. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 1,5 hektara. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

O zdarzeniu poinformowała rzeczniczka bełchatowskiej policji Iwona Kaszewska.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło we wtorek. Tego dnia po południu dyżurny policji w Bełchatowie otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Zwierzyniec na terenie gminy Drużbice. Na miejscu policjanci zastali pięć zastępów straży pożarnej dogaszających ogień, który rozprzestrzenił się na teren lasu. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 1,5 hektara.

Ustalono, że przed południem na jednej z działek widoczny był punktowo wydobywający się niewielki dym. Mogło to świadczyć o wypalaniu trawy. Po kilku godzinach na terenie tej samej działki pojawił się ogień, który z wiatrem rozprzestrzeniał się na sąsiednie tereny leśne.

82-letni właściciel działki zaprzeczył, że wypalał trawę.

- Jednakże poczynione przez policjantów ustalenia pozwoliły na skierowanie wobec 82-letniego mieszkańca Łodzi wniosku o ukaranie do sądu

- powiedziała Kaszewska.

Przypomniała, że wypalanie traw jest niedozwolone, a ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw, jest ogromne. - Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru mogą spowodować pożar, którego opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostki straży pożarnej - podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts