Nakazano obowiązkową naukę online

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Władze prowincji Guangdong na południu Chin nakazały wszystkim szkołom podstawowym i średnim w regionie, by 2 marca uruchomiły naukę online – podały w środę lokalne media. Termin powrotu uczniów do szkolnych ław będzie zależał do rozwoju epidemii koronawirusa.

W związku z epidemią szkoły nie wznowiły dotąd działalności po przerwie z okazji Chińskiego Nowego Roku, który witano pod koniec stycznia.

2 marca wszystkie szkoły podstawowe i średnie w prowincji rozpoczną formalne lekcje online – zdecydował regionalny wydział edukacji. Uczelnie wyższe i średnie szkoły zawodowe powinny w marcu zaoferować kursy internetowe. Wymóg nie dotyczy natomiast przedszkoli i szkół specjalnych.

Uczniowie nie powinni wracać na razie do szkół – zaznaczono. Placówkom edukacyjnym zasugerowano, by przygotowały program nauczania internetowego na co najmniej miesiąc.

Wiele podstawówek i szkół średnich w Guangdongu już w połowie lutego rozpoczęło naukę przez internet. Zajęcia odbywały się pod hasłem „wstrzymać lekcje, nie przerywać nauki”, ale nie były uznawane za realizację formalnego programu szkolnego.

Według zaleceń wydziału edukacji lekcje online nie powinny być dłuższe niż 20 minut. Łącznie nie powinny trwać więcej niż dwie godziny dziennie dla podstawówek i trzy godziny dziennie dla gimnazjów i liceów – przekazał portal Sohu.

Wznowienie w marcu edukacji przez internet ogłosiły wcześniej władze Szanghaju. Tam również nie ogłoszono jeszcze daty wznowienia normalnych zajęć w szkołach.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


7 policjantów zakażonych, 95 objętych kwarantanną. Krotoszyńska komenda zaplombowana

/ Komenda policji w Krotoszynie (woj. wielkopolskie)/ Google Street View

  

Komenda policji w Krotoszynie została zamknięta - poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Andrzej Borowiak. Siedmiu policjantów zakażonych jest koronawirusem. Niedługo później rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji Piotr Szczepaniak podał, że 95 policjantów zostało objętych kwarantanną. W jednostce uruchomiono procedurę antykryzysową.

- Cały obiekt musimy zaplombować. Mamy siedmiu zarażonych policjantów. Wszystkich pozostałych wysyłamy na kwarantannę. Uruchamiamy procedurę antykryzysową. Delegujemy tam do służby naszych ludzi z innych jednostek - poinformował rzecznik poznańskiej policji.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie poinformował, że kwarantanną objęto 95 policjantów.

W związku z zaistniałą sytuacją -jak poinformował rzecznik prasowy wojewódzkiej policji w Poznaniu Andrzej Borowiak- komendę policji w Krotoszynie zaplombowano.

- W krotoszyńskiej jednostce uruchomiono procedurę antykryzysową

-podał.

[polecam:https://niezalezna.pl/321239-beda-kolejne-restrykcje-w-zwiazku-z-epidemia-koronawirusa-padly-konkretne-warunki]

Do pracy w Krotoszynie oddelegowano funkcjonariuszy z Ostrowa Wlkp. i z Poznania.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u policjanta z Wielkopolski, który służy w policji w Krotoszynie, potwierdzono już wczoraj.


Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. W ostatni wtorek rygory zaostrzono.

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts