Specjalna procedura na polskich lotniskach. Ministerstwo monitoruje sytuację

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79384816

  

Jesteśmy gotowi wesprzeć lotniska w związku z wprowadzeniem procedury poszerzonej kontroli osób przylatujących z krajów dużego ryzyka w związku z zagrożeniem koronawirusem - poinformował w środę wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

We wtorek w związku z zagrożeniem koronawirusem na polskich lotniskach wprowadzono procedury poszerzonej kontroli osób przylatujących z krajów określanych jako kraje dużego ryzyka, przede wszystkim z Włoch, skąd połączeń jest najwięcej, a także z Chin.

"Procedura kontroli osób przylatujących z rejonów zagrożonych, czy podwyższonego ryzyka została wdrożona i funkcjonuje. Odbywa się na wszystkich lotniskach od wczoraj rana. Praktycznie nie wystąpiły jakieś problemy, czy zaniedbania"

- powiedział w środę dziennikarzom Horała.

Jak dodał, resort jest na bieżąco w kontakcie z zarządzającymi lotniskami.

"Większość lotnisk w Polsce to nie są lotniska państwowe, to są lotniska samorządowe, więc oczywiście nie mamy na nie bezpośredniego wpływu, ale realizują one zalecenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Generalnego Inspektora Sanitarnego"

- powiedział Horała.

Zapewnił, że ministerstwo monitoruje sytuację. "Mamy też przygotowane rozwiązania - gdyby potrzebne było jakieś wsparcie - czy to ludzkie, czy materialne. Na razie lotniska sobie radzą, ale jesteśmy gotowi, aby wspierać tę kontrolę" - zapewnił Horała.

Zgodnie z danymi ULC, w Polsce zarejestrowanych jest 15 lotnisk pasażerskich, z czego pasażerów przyjmuje 14 (lotnisko w Radomiu zostało zamknięte dla ruchu pasażerskiego). Największym lotniskiem w kraju, czyli Lotniskiem Chopina, zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 12 zgonów i ponad 374 zakażenia. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...


Spore zmiany w Białym Domu

prezydent USA Donald Trump / Gage Skidmore; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Stephanie Grisham zakończy swoją pracę dla prezydenta USA Donalda Trumpa. Dołączy do zespołu pierwszej damy Melanii Trump. Jak informuje „New York Times”, nową sekretarz prasową Białego Domu będzie Kayleigh McEnany.

Biały Dom nie podał oficjalnie kto zastąpi Grisham. Tymczasem „New York Times” donosi, że będzie to 31-letnia McEnany, absolwentka Uniwersytetu Harvarda i dotychczasowa rzeczniczka prasowa w tegorocznej prezydenckiej kampanii Trumpa.

Grisham poinformowała w oświadczeniu, że nazwisko jej następcy ujawnione zostanie „w najbliższych dniach”. Zapowiedziała, że pozostanie na swoim stanowisku ile to będzie konieczne, by usprawnić proces zmiany.

Informując, że Grisham dołączy do jej zespołu Melania Trump nazwała ją „filarem i prawdziwym przywódcą w administracji”. Grisham ma zastąpić dotychczasową szefową jej personelu Lindsay Reynolds, która zrezygnowała z pracy, by spędzić czas z rodziną.

Media w USA zauważają, że Grisham nie była bliską doradczynią Trumpa, ale wykonywała dużo pracy zakulisowej. Często udzielała wywiadów telewizji Fox News, a pracownicy Białego Domu chwalili ją za lojalność.

Grisham była nieobecna na większości codziennych konferencji prasowych Trumpa poświęconych koronawirusowi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts