Śmiała analiza Tuska prosto z Brukseli: „PiS już wie, że niedługo straci władzę”. Dalej jest jeszcze ciekawiej!

Gdy Donald Tusk zadeklarował poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wiadomym było, że wkrótce pojawiają się z jego strony ataki na obecnie urzędującego prezydenta. Szef Europejskiej Partii Ludowej nie zamierza jednak ograniczać się jedynie do wyborów prezydenckich. Jak przekonuje we wpisie na Twitterze, „PiS już wie, że niedługo straci władzę”. Szybko doczekał się odpowiedzi od rzecznika głowy państwa.

Donald Tusk / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

- PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia

- napisał były premier na Twitterze.

Przypomnijmy, że Tusk w tym tygodniu poparł kandydaturę wicemarszałek Sejmu, posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich i zapowiedział zaangażowanie się w kampanię wyborczą. O tym poinformował również za pośrednictwem Twittera.

Wśród potoku komentarzy pod dzisiejszym wpisem Tuska, znalazła się odpowiedź Błażeja Spychalskiego. "Dziwnym trafem tam gdzie pojawia się Pan zaczyna się kryzys. A to finansowy, a to Brexit.... Może przestanie Pan już z łaski swojej straszyć Polaków?" - napisał rzecznik prezydenta.

Inni internauci również niezbyt nieprzychylnie odnoszą się do wpisu:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Donald Tusk #wybory prezydenckie #Małgorzata Kidawa-Błońska #PiS #Prawo i Sprawiedliwość

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo