Ponad 600 polskich studentów jest we Włoszech. Ministerstwo monitoruję wymianę akademicką

Mediolan / pixabay.com

  

Ponad 600 polskich studentów i kilkanaścioro naukowców przebywa we Włoszech w ramach programu Erasmus+ - wynika z informacji resortu nauki przekazanych Polskiej Agencji Prasowej w środę. W związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa MNiSW monitoruje wymianę akademicką między Polską i Włochami.

W środę resort nauki przekazał dane dotyczące m.in. polskich naukowców i studentów przebywających we Włoszech. W ramach programu Erasmus 175 uczelni współpracuje z Włochami. "Aktualnie w ramach programu Erasmus+ we Włoszech przebywa 603 polskich studentów oraz 15 pracowników akademickich" - czytamy w udostępnionej informacji. W semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 w ramach programu Erasmus+ do Polski planowany jest przyjazd 409 włoskich studentów oraz 53 pracowników akademickich. Resort otrzymał te dane z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

We Włoszech przebywa siedmiu stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programów im. Iwanowskiej i im. Bekkera. "W przypadku jednej osoby ośrodek goszczący rekomenduje przełożenie wyjazdu" - poinformowało biuro prasowe MNiSW.

W ramach bilateralnej wymiany naukowców „Canaletto” realizowanych jest również 14 projektów zakładających mobilność naukowców z zespołów polsko-włoskich. Z kolei w ramach wymiany osobowej studentów i naukowców (na podstawie umowy dwustronnej) zakwalifikowano wyjazdy 7 osób z Polski – stypendystów rządu włoskiego. W obu przypadkach nie ma informacji o terminach konkretnych wyjazdów i przyjazdów.

MNiSW rekomenduje w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sprawdzanie aktualnych informacji zamieszczanych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl). Komunikaty są również na bieżąco zamieszczane na stronie polskich placówek dyplomatycznych we Włoszech oraz na stronie włoskiego Ministerstwa Zdrowia.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowy Jork: Policja notuje wzrost włamań

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Free-Photos

  

W zmagającym się z epidemią koronawirusa Nowym Jorku odnotowano wzrost włamań - wynika z danych miejscowej policji. Właściciele niektórych sklepów, w tym na prestiżowej Piątej Alei, dla bezpieczeństwa zabijają wejścia i okna wystawowe deskami.

Od 12 do 31 marca włamania w Nowym Jorku zwiększyły się o 75 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Odnotowano ich łącznie 254.

Wzrost w tych policyjnych statystykach przypada na okres, w którym nowojorczycy zmagają się ze śmiercionośną epidemią koronawiursa. Wszystkim firmom, które nie prowadzą w tym czasie niezbędnej działalności, nakazano wstrzymanie pracy.

Wzrost włamań dotyczy wszystkich pięciu okręgów Nowego Jorku - Brooklynu, Bronksu, Manhattanu, Queensu oraz Staten Island.

Jednocześnie - jak wykazują policyjne statystyki - w drugiej połowie marca w Nowym Jorku odnotowano spadek gwałtów, morderstw i napadów o ok. jedną piątą w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

W obawie przed złodziejami właściciele części nowojorskich sklepów zabili deskami wejścia i szyby wystawowe. Dotyczy to też lokali na Piątej Alei na Manhattanie, jednej z najpopularniejszych ulic handlowych świata.

W mieście Nowy Jork z powodu koronawirusa zmarło dotychczas ponad 2,6 tys. osób. Władze ostrzegają, że szczyt epidemii dopiero nadejdzie.

Zazwyczaj tętniące życiem miasto całkowicie wymarło. Wielu mieszkańców je opuściło. Ci, którzy zostali, tak jak potrafią starają się okazywać swoją wdzięczność lekarzom; medycy mogą liczyć m.in. na darmowe posiłki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts