Kiedy strategia badań profilaktycznych?

/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów; domena publiczna

  

- W piątek ogłaszamy strategię badań profilaktycznych - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że chciałby, aby weszła w życie we wrześniu, od razu po wakacjach.

Minister Szumowski został zapytany w RMF FM o pakiet kontrolnych badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, który miał zostać wdrożony w pierwszych stu dniach rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

W odpowiedzi szef MZ zapowiedział, że strategia badań profilaktycznych zostanie ogłoszona w piątek. Dodał, że chciałby, aby weszła ona w życie we wrześniu, od razu po wakacjach.

Podkreślił jednocześnie, że wszelkie szczegóły ujawnione zostaną dopiero w piątek.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej, że w ciągu pierwszych 100 dni jego rządu zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dotyczące - oprócz kontrolnych badań profilaktycznych - małego ZUS-u, 13 i 14 emerytury, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Włoski kurort oferuje bezpłatne wakacje w podziękowaniu za walkę z pandemią

/ Morningfrost at it.wikipedia / Public domain

  

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud.

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle, nazywając te osoby „aniołami”.

„By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku” - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: „Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy”.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts