Nowy komendant pomorskiej policji

nadinsp. Andrzej Łapiński / lodzka.policja.gov.pl

  

Nadinspektor Andrzej Łapiński dzisiaj przejmuje obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. Zastąpi na tym stanowisku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego, który odchodzi na emeryturę.

Jak dowiedziała się PAP w Komendzie Głównej Policji, nowym szefem pomorskiej policji będzie nadinsp. Andrzej Łapiński - dotychczasowy komendant wojewódzki Policji w Łodzi.

Zastąpi na tym stanowisku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego, który odchodzi na emeryturę.

Andrzej Łapiński od lutego 2016 roku był szefem policji w Łódzkiem. Urodził się w 1972 roku w Łapach, koło Białegostoku, w województwie podlaskim. W 1992 roku wstąpił do policji. Skończył prawo na Uniwersytecie Białostockim, jest też absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Przez większość służby w policji był związany z pionem kryminalnym. Przed zarządzaniem KWP w Łodzi był też komendantem w Mońkach i Białymstoku. Zastępcy komendanta wojewódzkiego pozostają na stanowiskach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Sauna, kieliszek, wyjście na dwór - tak Łukaszenka chce zapobiegać epidemii. Jest zgłoszenie na milicję

/ By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41464363

  

Mężczyzna, którego matka zmarła z powodu infekcji Covid-19 żąda wszczęcia sprawy karnej przeciwko prezydentowi Białorusi. Jego zdaniem Łukaszenka „nie podjął odpowiednich działań dla ochrony ludności”.

Portal Belsat.eu poinformował, że Alaksandr Macwiejeu, który mieszka we Francji, zgłosił sprawę na milicję po tym, jak jego 68-letnia matka zmarła w szpitalu w Witebsku. Miała koronawirusa oraz guza na kręgosłupie. Na zapalenie płuc zapadła podczas pobytu w szpitalu neurologicznym wkrótce po operacji usunięcia guza.

Syn zmarłej poinformował, że nie została ona uwzględniona w statystykach dotyczących zgonów z powodu koronawirusa.

„Żądam wszczęcia postępowania karnego wobec Alaksandra Łukaszenki, który pełniąc funkcje prezydenta Białorusi, nie podjął działań niezbędnych dla ochrony ludności przed rozprzestrzenianiem się wirusa”

- napisał Macwiejeu w zgłoszeniu.

Na Białorusi nie zastosowano przepisów o kwarantannie ani zamknięcia granic.

Do wczoraj potwierdzono 700 przypadków zakażenia Covid-19. Potwierdzono też 13 zgonów z powodu koronawirusa. 

Pod koniec marca Łukaszenka zorganizował turniej hokeja, w którym zagrał.

„Czy istnieje wirus? Nie widzę żadnego. Sport, a zwłaszcza hokej, jest najlepszym lekarstwem przeciwwirusowym”

– stwierdził Łukaszenka (grał z nr 01 na koszulce) po zawodach, które wygrała jego drużyna i awansowała do finałowej imprezy.

[polecam:https://niezalezna.pl/319540-nie-widze-zadnego-wirusa-aleksandr-lukaszenka-kpi-z-pandemii-i-urzadza-mecz-pokazowy]

Wcześniej twierdził, że "traktor wyleczy wszystkich, pole wszystkich wyleczy", wzywając społeczeństwo, by zachować spokój i nie poddawać się panice. 

[polecam:https://niezalezna.pl/316767-lukaszenka-o-koronawirusie-traktor-wyleczy-wszystkich]

Łukaszenka w wywiadach telewizyjnych mówił m.in., że nie rozumie tych, którzy zalecają izolację oraz powiedział ministerstwu zdrowia, aby skupili się na leczeniu innych. Mówił również o tym, że należy wychodzić na świeże powietrze, oddychać i wietrzyć mieszkania. Zalecał, aby "wódką nie tylko myć ręce, ale i przyjąć 40-50 gram, aby wytruć wirusa".

"Terapie" Łukaszenki zebrała telewizja Biełsat.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, belsat.eu

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts