Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Złote serce Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Gnabry dziękuje Polakowi za gole

Piłkarz Bayernu Monachium Serge Gnabry, który zdobył dwie bramki w wygranym 3:0 w Londynie meczu z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów, podziękował Robertowi Lewandowskiemu. "Wypracował mi gole, które sam mógł strzelić" - powiedział o Polaku, który spotkanie zakończył z golem i dwiema asystami na koncie.

Lewandowski, Gnabry i Davies triumfują w spotkaniu Ligi Mistrzów z Chelsea
facebook.com/rl9official/

Gnabry trafił do siatki rywali w 51. i 54. minucie, w obu przypadkach po asystach Lewandowskiego. Polak zresztą w 76. minucie ustalił wynik na 3:0, trafiając z bliska do pustej bramki po świetnym podaniu Kanadyjczyka Alphonso Daviesa. Po końcowym gwizdku Gnabry został wybranym piłkarzem meczu, ale nie zapomniał również o starszym koledze z drużyny.

Robert wypracował mi gole, które sam mógł strzelić. Mogę oddać mu tytuł piłkarza meczu. Wywieraliśmy dzisiaj dużą presję na rywalach i wykorzystaliśmy momenty przejścia do ataku. Jesteśmy po prostu szczęśliwi

- przyznał 24-letni niemiecki piłkarz.

Złote serce Lewandowskiego. Polak asystował przy obu bramkach Gnabry'ego. Ten duet rozbił Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Tymczasem Lewandowski ma już 11 goli w obecnym sezonie Champions League, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o jedno trafienie 19-letniego Norwega Erlinga Haalanda.

Rewanżowe spotkanie Bayernu z Chelsea wydaje się być formalnością. Mecz odbędzie się 18 marca w Monachium.

#Serge Gnabry #Robert Lewandowski #Liga Mistrzów #Champions League #Bayern-Chelsea