Włochy. Wzrosła liczba ofiar koronawirusa

  

Do 10 wzrosła we Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa - ogłosił dziś szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli.

Jak wyjaśnił, w ostatnich godzinach zmarły trzy osoby w wieku ponad 80 lat. W całym kraju stwierdzono 322 przypadki zakażenia groźnym koronawirusem. Trzy nowe odnotowano na Sycylii. W ciągu niecałej doby liczba zakażonych wzrosła o prawie 100 osób.

Zgodnie z ostatnim raportem WHO z 24 lutego na świecie potwierdzono blisko 80 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Chinach, gdzie w grudniu wybuchła epidemia, potwierdzono ponad 77 tys. zarażeń i zanotowano ponad 2,5 tys. ofiar śmiertelnych. Poza Państwem Środka potwierdzono ponad 2 tys. przypadków zachorowań w 29 państwach, m.in. w Iranie, Włoszech, Niemczech i we Francji. Poza Chinami wirus spowodował 23 zgony.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


85-latek wypalał trawę. Chwilę później 1,5 hektara lasu poszło z dymem

/ fot. Piotr Dygas, Nadleśnictwo Starachowice/ lasy.gov.pl

  

82-letni mieszkaniec Łodzi wypalał trawę na swojej działce w miejscowości Zwierzyniec. W pewnym momencie ogień rozprzestrzenił się na teren lasu. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 1,5 hektara. Policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

O zdarzeniu poinformowała rzeczniczka bełchatowskiej policji Iwona Kaszewska.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło we wtorek. Tego dnia po południu dyżurny policji w Bełchatowie otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Zwierzyniec na terenie gminy Drużbice. Na miejscu policjanci zastali pięć zastępów straży pożarnej dogaszających ogień, który rozprzestrzenił się na teren lasu. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 1,5 hektara.

Ustalono, że przed południem na jednej z działek widoczny był punktowo wydobywający się niewielki dym. Mogło to świadczyć o wypalaniu trawy. Po kilku godzinach na terenie tej samej działki pojawił się ogień, który z wiatrem rozprzestrzeniał się na sąsiednie tereny leśne.

82-letni właściciel działki zaprzeczył, że wypalał trawę.

- Jednakże poczynione przez policjantów ustalenia pozwoliły na skierowanie wobec 82-letniego mieszkańca Łodzi wniosku o ukaranie do sądu

- powiedziała Kaszewska.

Przypomniała, że wypalanie traw jest niedozwolone, a ryzyko, jakie niesie ze sobą wypalanie traw, jest ogromne. - Nieuwaga, nagła zmiana kierunku wiatru mogą spowodować pożar, którego opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostki straży pożarnej - podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts