Iga Świątek dostała lekcję od rosyjskiej weteranki

/ twitter.com/iga_swiatek

  

Iga Świątek na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA rangi Premier 5 na kortach twardych w Dausze. Tenisistka z Warszawy przegrała z doświadczoną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 2:6, 2:6.

W poniedziałek debiutująca w tej prestiżowej imprezie Świątek pokonała rozstawioną z "17" Chorwatkę Donnę Vekic 6:4, 7:5. We wtorek 18-letnia Polka miała niewiele do powiedzenia w pojedynku ze starszą o 16 lat Kuzniecową.

Uczestniczkom zawodów w Dausze we znaki znowu dawał się silny wiatr. Nastolatce z Warszawy podczas meczu otwarcia trudniejsze warunki gry nie przeszkadzały, ale w kolejnym spotkaniu radziła sobie znacznie gorzej. Wyraźnie dała się zdominować zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych.

Doświadczona Rosjanka okazała się dla Igi Świątek przeszkodą nie do przejścia

W grze Świątek coś się zacięło już przy stanie 2:1 dla Rosjanki. Pozwoliła wtedy znacznie bardziej doświadczonej rywalce na wygranie pięciu kolejnych gemów. W szóstym nie wykorzystała dwóch "break pointów". Gdy przegrywała 2:5 pojawił się przy niej Piotr Sierzputowski. Rozmowa z trenerem na niewiele się jednak zdała. Polka obroniła w tej odsłonie później jeszcze jedną piłkę setową, ale przy kolejnej spasowała.

Kuzniecowa dobrze radziła sobie w serwisie i w drugiej partii poszła za ciosem i szybko objęła prowadzenie 4:0. W dalszej części pojedynku warszawianka próbowała jeszcze nieco postawić się byłej wiceliderce światowego rankingu, ale bez większego efektu. Rosjanka awansowała do 1/8 finału, zamieniając na punkt trzecią piłkę meczową.

Była to pierwsza konfrontacja 50. na światowej liście Świątek z 46. w tym zestawieniu rywalką i zakończyła się po 65 minutach. Kuzniecowa zmierzy się teraz z Amerykanką Amanda Anisimovą, która w dwóch setach odprawiła we wtorek rozstawioną z "piątką" Ukrainkę Jelinę Switolinę.

Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Iga Świątek (Polska) 6:2, 6:2

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


700 przypadków naruszenia kwarantanny ostatniej doby w Polsce

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie, w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował dzisiaj rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie.

Ciarka zaznaczył, że podczas kontroli, w około 700 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do ukarania.

Dodał, że policjanci otrzymali również ponad 70 próśb o pomoc, m.in. w sprawie zakupu żywności, wyniesienia śmieci z domu, czy wysłania przesyłki.

- Osoby, które naruszają prawo i unikają kwarantanny muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, podobnie jak osoby gromadzące się w większej liczbie niż dwie, czy naruszające obostrzenia w zakresie przemieszczania się

- ostrzegł Ciarka.

Rzecznik dodał, że sytuacje takie zdarzają się przeważnie w dużych miastach, jednak - jak zaznaczył - sytuację tę ograniczyło ostatnie pogorszenie się pogody.

- Zawsze reagujemy w takich sytuacjach - podkreślił.

Zaznaczył, że osoby poddane kwarantannie będą kontrolowane w wybranych przez policję porach, bez zapowiedzi i wyrywkowo - nawet kilka razy dziennie. Dodał, że na ulicach będzie można zobaczyć więcej policjantów pełniących służbę z funkcjonariuszami innych służb, "którzy bezwzględnie będą egzekwowali przepisy dotyczące ograniczenia w przemieszczaniu się".

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Trwa 14 dni. W jej czasie nie wolno opuszczać miejsca zamieszkania.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii zwiększono kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny z 5 do 30 tys. zł. Wprowadzono również mechanizm śledzenia, czy dana osoba przebywa w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts