Koronawirus. Nie zabraknie środków ochronnych

/ geralt

  

Agencja Rezerw Materiałowych ma odpowiednie zapasy środków ochronnych, w tym na wypadek zagrożeń epidemiologicznych - poinformował rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Łukasz Wróblewski. MAP sprawuje nadzór nad Agencją.

W Polsce funkcjonuje system rezerw strategicznych, który służy wsparciu realizacji zadań przez wszystkie organy administracji w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń, w tym zagrożeń epidemiologicznych - przypomniał Wróblewski.

"Agencja Rezerw Materiałowych, która ma zgromadzone zapasy środków ochronnych, w tym środków do wyposażenia ewentualnych ośrodków kwarantanny tworzonych przez wojewodów"

- dodał rzecznik MAP. "Środków ochrony nie zabraknie" - zapewnił jednocześnie.

Ministerstwo Aktywów Państwowych podkreśliło też, że współpracuje blisko z Ministerstwem Zdrowia, które ma przygotowane scenariusze działania na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych, w tym epidemiologicznych.

Wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył, że wszystkie szpitale otrzymają informacje, w jakim trybie można uzupełnić swe zapasy środków ochrony osobistej, dodając, że można je uzupełnić z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

"Każdy szpital ma obowiązek, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, takie środki posiadać. Ale oczywiście my uruchamiany Agencję Rezerw Materiałowych i każdy szpital, gdzie jest oddział zakaźny, w pierwszej kolejności może swoje zapasy uzupełnić. Oczywiście z pewnym nadmiarem, bo znowu chcemy być zabezpieczeni na wypadek zwiększonego zapotrzebowania"

- powiedział Szumowski.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że na wtorkowym posiedzeniu rząd zdecydował o sformalizowaniu działania spotykającego się codziennie zespołu roboczego ds. monitoringu sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jak zaznaczył, w pracach tego zespołu uczestniczą przedstawiciele ministerstw zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji, a także wszystkich innych resortów i agend państwa, które są zaangażowane w działania dotyczące przygotowania na zachorowania na koronawirusa.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejne ofiary COVID-19 na Węgrzech. Liczba zgonów wzrosła do 20

/ pixabay.com/RGY23

  

Na Węgrzech zmarły kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 20. Obecność wirusa wykryto już w sumie u 525 osób - wynika z danych opublikowanych w środę na rządowej stronie poświęconej epidemii.

Cztery nowe ofiary śmiertelne to starsze osoby, które cierpiały na schorzenia układu sercowo-naczyniowego.

Jednocześnie do 40 wzrosła liczba osób, które uznano za wyleczone.

Najwięcej zakażeń stwierdzono w Budapeszcie (232), a także w komitacie (województwie) peszteńskim (98). Dniem, w którym wykryto jak dotąd najwięcej zakażeń (66), była ostatnia niedziela.

Od 27 marca na całym terytorium Węgier można wychodzić z domu tylko z istotnych powodów, np. do pracy lub w celu zrobienia zakupów. Wśród powodów uzasadniających wyjście wymieniono korzystanie z opieki zdrowotnej, uprawianie aktywności fizycznej lub spacer na świeżym powietrzu – pojedynczo lub w towarzystwie osób mieszkających w tym samym mieszkaniu, ale z zachowaniem odległości co najmniej 1,5 metra od innych.

W sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach w godzinach 9-12 mogą robić zakupy tylko osoby powyżej 65. roku życia. Restauracje zostały zamknięte i mogą szykować posiłki tylko na wynos.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts