Wypadek na szlaku na Rysy

/ Grzegorz Mroczka / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Ratownicy TOPR wyruszyli w środę na ratunek kobiecie, która upadła z wysokości na szlaku w okolicach Czarnego Stawu pod Rysami. Z bazy w Zakopanem wystartował śmigłowiec, ale z uwagi na złe warunki pogodowe, nie dotarł na miejsce wypadku. Po ranną turystkę wyruszyła piesza wyprawa.

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki.

W górach jest bardzo ślisko. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Nadal wieje silny i porywisty watr.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Mandaty dla prawie pół miliona Hiszpanów

zdjęcie ilustracyjne / jochemy CC0

  

W Hiszpanii szybko rośnie liczba ukaranych osób za nieprzestrzeganie obowiązującego od połowy marca stanu zagrożenia epidemicznego. Do czwartkowego wieczora służby policyjne wystawiły łącznie 453 tys. mandatów.

Z danych resortu spraw wewnętrznych wynika, że pomiędzy wtorkiem a czwartkiem liczba wystawionych mandatów osobom lekceważącym przepisy o stanie zagrożenia epidemicznego wzrosła o 76 tys.

Jak poinformował w komunikacie MSW Hiszpanii, za złamanie przepisów nakazujących kwarantannę osadzonych w więzieniach lub tymczasowo zatrzymanych zostało już prawie 3900 osób. Pomiędzy wtorkiem a czwartkiem ich liczba wzrosła o ponad 600.

W czwartek Kongres Deputowanych Hiszpanii, niższa izba parlamentu, zgodził się wydłużyć do 26 kwietnia stan zagrożenia, którego przepisy nakazują pozostawanie w domach z wyjątkiem wyjścia po zakupy, do banku lub pracy ważnej dla funkcjonowania państwa.

W ciągu minionej doby w Hiszpanii liczba zgonów na Covid-19 wzrosła o 605 do - 15,8 tys., a zainfekowanych SARS-CoV-2 o 4576 - do 157 tys.

Podczas piątkowej konferencji w Madrycie minister zdrowia Salvador Illa stwierdził, że choć od kilku dni widoczny jest spadek zgonów i zakażeń, to jednak Hiszpania wciąż jest daleka od pokonania epidemii koronawirusa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts