Irański wiceminister źle czuł się podczas konferencji. Jest zakażony koronawirusem! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / screen z twitter.com

  

Wiceminister zdrowia Iranu Iraj Harirchi uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jest obecnie objęty kwarantanną. Jeszcze wczoraj występował na konferencji prasowej dotyczącej tej choroby. Obserwatorzy zwrócili jednak uwagę na jego nienaturalną potliwość - Harirchi co chwilę wycierał się chusteczką. Okazało się, że jest to związane z chorobą.

Iran to kraj, który najbardziej ucierpiał na epidemii spośród wszystkich państw na Bliskim Wschodzie. Irańczycy borykają się z problemem braku zasobów medycznych, w tym zestawów testowych. Mało kto spodziewał się jednak, że zakażenie koronawirusem może dotknąć... wiceministra. 

Iraj Harirchi został zbadany zaledwie dzień po tym, jak występował na konferencji prasowej. Podczas konferencji dało się zauważyć, że wiceminister może źle się czuć - bardzo się pocił. Harirchi często sięgał po chusteczkę i wycierał czoło. Widać było, że nie czuje się najlepiej. 

Nagranie z konferencji obiegło internet:

- Wirus rozprzestrzenił się w ministerstwie zdrowia, co jest ostatnim sygnałem słabnących wysiłków Teheranu na rzecz powstrzymania epidemii

- pisze Daily Mail. 

Wczoraj rzecznik irańskiego rządu, powołując się na dane ministerstwa zdrowia, poinformował, że zakażone koronawirusem są 64 osoby. Irańskie władze walczą z epidemią od 19 lutego, kiedy potwierdzono dwie pierwsze ofiary śmiertelne koronawirusa w mieście Kom w środkowym Iranie. Władze nakazały w całym kraju odwołanie koncertów i zamknięcie szkół, uczelni i kompleksów sportowych w ramach środków ostrożności. 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Daily Mail, twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...


Jak będą wyglądały obchody 10 kwietnia? Dworczyk: Będą skromne, ale godne

Michał Dworczyk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś rano szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, poinformował o tym, że wizyta premiera Mateusza Morawieckiego 10 kwietnia w Smoleńsku nie dojdzie do skutku - Wkrótce rząd przedstawi plan obchodów wizyty w Smoleńsku. Dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą skromne, ale godne - powiedział potem w Sejmie szef KPRM Dworczyk.

Dzisiaj rano w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że wizyta delegacji rządowej w Smoleńsku odbędzie się w późniejszym terminie. Jak dodał, "Rosja nie przekazała rządowi jednoznacznej odpowiedzi na założenia logistyczne tej wizyty".

Na konferencji prasowej w Sejmie Dworczyk zapewnił, że wkrótce rząd przedstawi plan obchodów wizyty w Smoleńsku. Jak podkreślił, dzisiaj można określić, że obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej "będą skromne, ale godne".

- Należy oddać hołd zarówno ofiarom katastrofy w Smoleńsku, jak i również zamordowanym (w Katyniu) przez Sowietów

 - dodał. [polecam:https://niezalezna.pl/320741-szef-kprm-informuje-premier-nie-poleci-do-smolenska-wizyta-zostala-przelozona]

- Z przygotowaniem takich wydarzeń jest związany szereg procedur, w tym dotyczących bezpieczeństwa, które muszą być bezwzględnie przestrzegane. Ten wyjazd był przygotowywany od początku lutego; nie mamy spełnionych wymagań formalnych, tzn. nie mamy gwarancji przekazanych na piśmie, dlatego zapadła decyzja o odwołaniu delegacji do Smoleńska

- zaznaczył minister.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przekazywanymi m.in. przez wicepremiera Jacka Sasina, do Katynia i Smoleńska na obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej mieli lecieć m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele klubów parlamentarnych - łącznie blisko 50 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts