Wtykają nos w nasze sprawy

  

Parę dni temu władze francuskiej gminy Saint-Jean-de-Braye ogłosiły, że zrywają współpracę partnerską z gminą Tuchów. Jak tłumaczą miejscy włodarze, decyzja o zawieszeniu współpracy zapadła po tym, jak radni Tuchowa uchwalili deklarację o utworzeniu w swoim mieście „strefy wolnej od LGBT”.

W podobny sposób swoją decyzję o zerwaniu współpracy z miastem Kraśnik tłumaczył burmistrz gminy Nogent-Sur-Oise, Jean-François Dardenne, który w oświadczeniu wspominał o swoich obawach dotyczących przyszłości Kraśnika i „mrocznej decyzji, która może się okazać niebezpieczna”. Jednak wszystkich przebił mer gminy Lambres-lez-Douai, który zerwanie współpracy ze Starym Sączem tak uzasadnił: „Udzieliłem kilku ślubów osobom homoseksualnym, niedawno wyraziłem zgodę na zmianę imienia przez osoby transseksualne, które są na etapie uzgadniania płci. Nie widzę szans na kontynuowanie relacji między nami a Starym Sączem”. Osobiście radzę władzom pozostałych trzech miast w Polsce, które mają podpisane umowy o współpracy z miastami francuskimi, o szybkie ich zerwanie. Powodów znajdzie się mnóstwo, np. taki, że nie zgadzamy się na propagowanie we Francji „tęczowej zarazy”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts