Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Słaby mecz Hurkacza z Bublikiem. Polak odpadł w pierwszej rundzie w Dubaju

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju. Nie mający ostatnio dobrej passy tenisista z Wrocławia przegrał z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem 2:6, 5:7.

facebook.com/huberthurkacz.official

W pierwszym secie 23-letni Hurkacz nie stanowił zbyt dużego zagrożenia dla rywala. Zawodził go serwis - posłał tylko jednego asa i miał dwa podwójne błędy. Bardzo mało punktów zdobył po swoim drugim podaniu.

W drugiej odsłonie poprawił grę i przez dłuższy czas był równorzędnym przeciwnikiem dla będącego jego rówieśnikiem Bublika. W trzecim gemie wybronił się dwukrotnie przed stratą podania, ale przy prowadzeniu 3:2 sam nie wykorzystał takiej okazji.

Bublik ograł będącego ostatnio w gorszej formie Hurkacza

W drugiej części tej partii znów zaczął się słabiej spisywać. Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu pierwszym "breakiem" popisał się przy stanie 4:4. Polak odpowiedział przełamaniem powrotnym, ale po chwili sam znów oddał swojego gema serwisowego, broniąc wcześniej trzech "break pointów". Bublik w kolejnym gemie nie zmarnował szansy na zakończenie meczu w dwóch setach.

Polak nie ma ostatnio dobrej passy. W trzech wcześniejszych startach doszedł maksymalnie do drugiej rundy. Rok temu w Dubaju zatrzymał się na ćwierćfinale, więc musi się liczyć ze spadkiem w rankingu. Odwrotnie jest w przypadku Bublika, który znajduje się w życiowej formie. W ubiegłym tygodniu dotarł do półfinału w Marsylii.

Aleksander Bublik (Kazachstan) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:2, 7:5

Źródło: PAP, niezalezna.pl