Jak podał dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, 20 osób jest w obserwacji szpitalnej, bo istnieje podejrzenie, że mogą być zarażone, 14 osób jest w kwarantannie, a w "czynnej opiece epidemiologicznej" jest 681 osób.

We Włoszech do 270 wzrosła we Włoszech liczba osób zarażonych koronawirusem. Pierwsze przypadki zanotowano w Palermo na Sycylii i we Florencji w Toskanii. W ostatnich dniach zmarło siedem osób. Dlatego też tamtejsza opozycja postanowiła współpracować. Małgorzata Kidawa-Błońska nie poszła w ich ślady. Zaatakowała rząd.

O krok dalej poszedł Szymon Hołownia. Krytykując polskie władze, użył grafiki pochodzącej ze... strony rządowej, a mianowicie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

„Chciałbym, by działacze partyjni przestali straszyć Polaków a odpowiedzialnie informowali o profilaktyce. Podróżni powracający do Polski powinni zostać odpowiednio przebadani”

– napisał Hołownia.

Internauci od razu wychwycili, że zamieszczone zdjęcie pochodzi ze stron GIS. Przypominają też kandydatowi na prezydenta, że zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego dla przebywających we Włoszech przygotowano wiadomość tekstową informującą o przypadkach koronawirusa w tym kraju.

W SMS-ie jest także link do informacji zawierającej kompendium wiedzy.