Kidawa-Błońska obraziła pobierających 500 plus. A jako mieszkaniec pytanie zadał jej... Lasek

Małgorzata Kidawa-Błońska / Aleksiej Witwicki/GAZETA POLSKA

  

Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje. (…) Bo skoro oni zamykają się w tych domach, nie pracują, taki przykład dają swoim dzieciom – tak Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła o programie 500 plus na spotkaniu z mieszkańcami Piaseczna. Ponadto na spotkaniu pytanie o siły zbrojne zadał jej mieszkaniec, czyli... Maciej Lasek.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta spotkała się wczoraj wieczorem z mieszkańcami Piaseczna. Jak odniosła się do programu Rodzina 500 plus”, którego rzekomo nie będą – jako Platforma Obywatelska – ruszać?

- Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje. Bo w każdym społeczeństwie są osoby, którym musimy pomagać, bo sobie nie dadzą rady. Ale pomagać w taki sposób, żeby je wyciągać z tego, że nie pracują, żeby miały szanse normalnie się rozwijać, żeby dawały szanse swoim dzieciom. Bo skoro oni zamykają się w tych domach, nie pracują, taki przykład dają swoim dzieciom. To jest kolejne pokolenie, które będzie wychowywane dokładnie w taki sam sposób. Ja uważam, że państwo powinno wspierać ludzi pracujących

– mówiła Kidawa-Błońska. Na te słowa zareagowano oklaskami.

Dodała, że przez lata Polacy „zgubili szacunek do pracy”.

Wmówiono ludziom, że bierzesz pieniądze, to już wystarczy, nie musisz się rozwijać. Gdzieś edukacyjnie, wychowawczo straciliśmy to budowanie w ludziach aspiracji, że trzeba pracować, rozwijać się, starać się, by dzieci miały zapewnioną lepszą przyszłość

– mówiła.

Na sali, razem z mieszkańcami Piaseczna można było zobaczyć Macieja Laska – posła Koalicji Obywatelskiej. Internauci nabijają się, że podczas spotkania padło pytanie od „zaniepokojonego mieszkańca Piaseczna”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ponad 900 zgonów w Hiszpanii w ostatniej dobie. Przybyło też 7472 zakażonych

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 932 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Od początku epidemii Covid-19 w Hiszpanii zmarło 10 935 osób, a zakażonych zostało ponad 117 tysięcy.

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto dokładnie u 117 710 osób - przekazało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 7472 nowe zakażenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts