Grożą jej, bo nie wierzy w teorie klimatyczne. Antifa zamówiła pod jej dom karawan pogrzebowy

/ Facebook

  

Kanał 19-letniej niemieckiej youtuberki Naomi Seibt nie należy do najczęściej subskrybowanych nad Renem. Mimo to pisze o niej z irytacją tygodnik "Der Spiegel" i dziennik "The Washington Post", a Antifa wysyła pogróżki. Powód? Seibt nie podziela hipotezy o wpływie człowieka na zmiany klimatu.

"Naomi Seibt jest 19-letnią Niemką, która, podobnie jak Greta Thunberg, ma blond włosy, jest elokwentna i pochodzi z Europy" - zauważa "The Washington Post", nazywając Niemkę "anty-Gretą".

"Cześć, myślący inaczej!" - tak zaczynają się wszystkie filmy nastolatki, która kręci je we własnym pokoju na przedmieściach Muenster w Nadrenii Północnej-Westfalii. Podczas gdy jej rówieśnicy biorą udział w strajkach klimatycznych, Naomi Seibt uparcie przekonuje - za każdym razem powołując się na źródła - dlaczego hipoteza o związku między emisją CO2 a ociepleniem klimatu jest wątpliwa.

Zdaniem youtuberki klimat to "skomplikowany system", w którym muszą być uwzględniane różne czynniki, żeby powstał wiarygodny model wyjaśniający rozmaite zjawiska.

"Przede wszystkim słońca" - podkreśla. "Ma ono ogromne znaczenie, podobnie jak skład atmosfery, czy negatywne sprzężenie zwrotne, które zapewnia stabilizację klimatu" - tłumaczy.

Naomi Seibt nie należy - mówiąc dyplomatycznie - do największych gwiazd niemieckiego internetu. Jej kanał na serwisie Youtube subskrybuje 46 tys. osób. Najpopularniejsze wideo miało 180 tys. odsłon. Dla porównania - najpopularniejszy w Niemczech kanał "Kurzgesagt - In a Nutshell" ma ponad 10 mln abonentów.

Niemniej za reprezentowane poglądy Seibt "zasłużyła" sobie nawet na uwagę największego niemieckiego tygodnika opinii "Der Spiegel", który określa je mianem "prawicowego gardłowania". Z kolei lokalna Antifa zamówiła pod dom, w którym mieszka Naomi Seibt z siostrą i matką karawan pogrzebowy.

Pogróżki w internecie i głuche telefony są na porządku dziennym - przyznaje ze stoickim spokojem 19-latka w jednym z wywiadów. Ujawnia jednak, że wkrótce przenosi się do USA. Skromny dochód, jaki przynoszą dobrowolne wpłaty od oglądających ją ludzi, mają wystarczyć na początek.

"Tutaj nie ma dla mnie przyszłości. Robi się zbyt niebezpiecznie" - mówi Naomi Seibt, ostrzegając przed "socjalistyczną dyktaturą" w Niemczech.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Der Spiegel, Washington Post, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Złożono już 3,5 miliona e-PIT-ów

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/StartupStockPhotos

  

Podatnicy złożyli już ponad 3,5 miliona e- PIT za 2019 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów na Twitterze.

"Mamy już ponad 3,5 miliona e-PIT-ów złożonych w usłudze TwójePIT. Dziękujemy! Tym z was, którzy jeszcze nie rozliczyli PIT przypominamy, że TwójePIT jest dostępny tylko na https://podatki.gov.plStrzałka w lewo z haczykiem. Prosto, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. ZostańmyWDomu"

- napisało na Twitterze Ministerstwo Finansów

Wśród rozwiązań podatkowych zawartych w nowelizacji specustawy stanowiącej część Tarczy Antykryzysowej, jest m.in. dłuższy czas na złożenie deklaracji PIT. Za złożenie deklaracji podatkowej i zapłaty podatku po terminie nie będzie sankcji, jeśli nastąpi to do końca maja 2020 r., a nie do końca kwietnia, jak normalnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts